17 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
DzūkijaAlytus
2019 Sausio 11d.
3

Alytus nutrauks sutartį su „Plungės“ Kalėdų eglės autore

title

Alytaus miesto savivaldybė informuoja, kad nuspręsta nutraukti sutartį su menininke Jolanta Šmitiene. Ji 2018 m. puošė ne tik Alytaus, tačiau ir Kauno Kalėdų eglutes.

Alytausgidas.lt skaitytojai po praėjusių Kalėdų eglutės įžiebimo pastebėjo, kad Alytaus eglutė primena 2016 m. buvusią Plungėje ir netgi atsiuntė žaliaskarių palyginimo nuotraukas.

Iš pradžių J. Šmidtienė teisinosi, kad eglės nėra panašios, tačiau vėliau identiškumą pripažino, atsiprašė alytiškių ir ištaisė Alytaus miesto savivaldybės sudarytos komisijos nurodytą puošybos broką.

J. Šmidtienė buvo laimėjusi konkursą trims metams ir Alytaus Kalėdų eglę puošė dvejus metus.

Paaiškėjo, kad ir 2017 m. eglė Alytuje nebuvo originali, o 2009 m. Kauno Kalėdų medžio kopija. Pati autorė tikino, kad tai jos autoriniai darbai ir ji pati sprendžia, kur ir koks sumanymas bus pritaikytas. J. Šmidtienė tvirtino, kad originalumo reikalavimo jos sutartyje su Alytaus miesto savivaldybe nebuvo. Tiesa, viešųjų pirkimų konkurso sąlygose originalumo reikalavimas buvo.

„Formaliai autorė sutarties sąlygų nepažeidė, tad išsiskirti siūlysime gražiuoju“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos komunikacijos skyriaus vedėja Modesta Tarasauskienė, mananti, kad 2019 m. Kalėdų eglutei puošti Alytaus Rotušės aikštėje planuojama skelbti naują viešųjų pirkimų konkursą.

Sąlygose norima numatyti, kad eglutės sprendimas nebūtų matytas kituose miestuose, tačiau reikalauti, kad visos dekoracijos būtų naujos, netgi girliandos - netikslinga ir dėl kaštų, ir dėl ekologijos.

Į diskusiją dėl originalių eglutės sprendimų planuojama įtraukti architektus, menininkus ir visuomenininkus.

 


Komentarai

3
Komentuoti
jole2019-01-20
turim mieste dailiuju amatu mokykla tai tegul tampa tradicija kad eglute puostu jaunimas,jauni zmones nestokoja ideju, nenuvils, bus ir grazu ir originalu ir nekainuotu desimtimis tukst,

gran2019-01-12
Pritariu Jauniui, ta pati siuliau pernai.
Jaunius2019-01-11
Linkiu, kad šių metų gale eglė tikrai būtų ne iš antrų rankų. Jei idėjų truks, vieną pasiūlysiu. Paskelbkit, kad visi miestelėnai gali po vieną papuošimą ant eglutės uždėt. Kas atneš ornamentą, kas butelį pakabins, kas girliandą, patikėkit, kitos tokios eglės ne tik Lietuvoj nebus. O ir savivaldybei kainuos tik pačios eglės pastatymas. Na dar bokštelio nuoma viskam sukabinėt.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose