12 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusVerslasSveikata
2018 Gruodžio 27d.
2

Kodėl budinčios Alytaus vaistinės darbas naktį apmokestinamas papildomai (KOMENTARAS)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Alytiškiai, ilgus metus laukę budinčios vaistinės, nudžiugo prieš Kalėdas.

„Naktinė“ vaistinė duris atvėrė Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės patalpose, o šios veiklos ėmėsi prieš tai čia veikusi „Benu“ vaistinė. Joje apsilankiusius naktį pasitiko užrašas dėl aptarnavimo mokesčio – 1,45 Eur.

Kaip jau rašė Alytausgidas.lt, budinčioje „Benu“ vaistinėje Vilniuje toks mokestis taip pat taikomas, o Kaune – ne.

Situaciją dėl taikomo aptarnavimo mokesčio nakties metu pakomentavo „Benu“ vaistinių tinklą valdančios „Tamro Lietuva“  rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Urbas. Pasak jo, budinti vaistinė – kaip ir socialinė paslauga, o mokestis nustatytas tam, kad bent iš dalies padengtų įmonės patiriamas išlaidas darbo naktį metu.

Mokestis „Benu“ vaistinėse Vilniuje ir Alytuje – 1,45 Eur. Jis yra taikomas nuo to momento, kai uždaromos vaistinės durys ir prasideda prekyba pro langelį.

Kadangi Vilniuje „Benu“  vaistinė yra prekybos centre ir jos durys yra atviros iki 23 val., o Alytuje – iki 20 val. (atitinkamai ryte – Vilniuje vaistinės durys atidaromos nuo 8 val., Alytuje – nuo 7 val.), todėl ir aptarnavimo mokestis taikomas minėtomis valandomis, tiesa, Dzūkijos sostinėje šis papildomai apmokamas laikas – ilgesnis.

Išimtis – budinti „Benu“ vaistinė Kaune – joje aptarnavimo mokestis nakties metu netaikomas.

M. Urbo teigimu, taip susiklostė istoriškai, nes ši vaistinė yra viena seniausiai naktį veikiančių vaistinių, daugelis kauniečių ją ilgą laiką žinojo kaip budinčią vaistinę, todėl išlaikant tradicijas, mokestis Kaune neįvestas.


Komentarai

2
Komentuoti
Alytiškis2018-12-29
Manau buvo ir daugiau vaistinių konkurse, kurios būtų dirbe nakties metu be arbatpinigių.
Ponui Midaugui2018-12-29
Ne, tai ne 'socialinė paslauga', tai viena iš patalpų konkurso sąlygų. Nereikia vaizduot kokie jūs geri ir darote paslaugą miestui. Dėl naktinio mokesčio neprieštarauju, bet kalbėkime tiesą.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė