9 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
DzūkijaTechnologijos
2018 Gruodžio 25d.
3

Elektromagnetinės spinduliuotės matavimai: situacija Alytaus apskrityje

titleNVSC duomenimis, Alytaus apskrityje šiemet buvo atlikti 114 elektromagnetinės spinduliuotės matavimai, iš jų nė vienu atveju rezultatai neviršijo leistinų kiekių (1W/m2)Alytausgidas.lt nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamentas informuoja apie mūsų apskrityje veikiančias bazines stotis ir jų elektromagnetinio lauko matavimų rezultatus.

NVSC stebėjo Alytaus apskrityje bazines stotis naudojančias, modernizuojančias, savo veiklą plečiančias organizacijas – UAB „Bitė Lietuva“, AB „Lietuvos geležinkeliai“,  AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, UAB „Technologijų ir inovacijų centras“, UAB „Tele2“, AB „Telia Lietuva“.

Minėtos organizacijos, prieš įrengdamos naują radiotechninį objektą, arba keisdamos radiotechninio objekto antenų įrengimo vietą, jų aukštį virš žemės paviršiaus, didžiausios spinduliuotės kryptį planus derino su NVSC.

Centro duomenimis, per 2018 metus Alytaus apskrityje buvo suderinta 67 radiotechninių objektų radiotechninės dalies projektų ir elektromagnetinės spinduliuotės stebėsenos planai, jų Alytaus mieste – 8.

Parametrų normuojamos vertės ir matavimo reikalavimai yra 10KHz–300 GHz radijo dažnių juostoje, didžiausias leistinas elektromagnetinio lauko energijos srauto tankis pagal Lietuvos higienos normą HN 80:2015 reikalavimus – 1W/m2.

NVSC duomenimis, Alytaus apskrityje šiemet buvo atlikti 114 elektromagnetinės spinduliuotės matavimai, iš jų nė vienu atveju rezultatai neviršijo leistinų kiekių (1W/m2).

Elektromagnetinės bangos – erdvėje sklindantys ir tarpusavyje susiję besikeičiantis elektrinis ir magnetinis laukas. Kintantis laike elektrinis laukas sukuria magnetinį lauką. Pastarasis taip pat kinta ir kuria elektrinį lauką.


Komentarai

3
Komentuoti
Taigis2019-01-04
akiu dumimas ,kad normos ribose...antena ant stogo Likiskeliu 5..baisu,svikata eda,bet manau kai kam eurai byra.....reik slubo vokiecio,tada gal tvarka butu/.......
1W/kg2019-01-01
Tai čia atitinka normas tik trečiose šalyse... normaliose šalyse 0,2W Ir apie ką gali būti kalba jei miesto centre tiek prijungta visokio Š kad net 27 dažnis stringa ...
Jo2018-12-26
O tai kaip ant daugebucio antena tik per perdanga ir normas atitinka ?? Elektromagnetinis laukas teik silpnas tiek stiprus veikia zmogaus organizma
traffix.lt