0 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonas
2018 Gruodžio 9d.
4

Po sunkumų atsitiesiančiai šeimai padėkime turėti vandens

title

„Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ – taip besivadinanti įstaiga kreipiasi į Dzūkijos gyventojus ir kitus neabejingus Astos iš  Meškasalio kaimo ir jos vaikelių likimui.

„Nors Asta nesusituokusi, jos ir gyvenimo draugo šeimą galima vadinti pavyzdžiu kitiems“, - tvirtina VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ direktorius Algimantas Patackas.  Pasak jo, nuo 2017 metų šeima išbraukta iš socialinės rizikos sąrašų. Nuo 2015-ųjų kankinusios problemos su alkoholiu, „atimti“ vaikai, panašu, kad padėjo pasikeisti.

„Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ įstaigos vadovo A. Patacko manymu, sukrėtimas padėjo - tėvai išvadas padarė iš karto ir nustojo piktnaudžiauti alkoholiu, pas laikinus globėjus gyvenusius vaikus lankydavo kasdien, aktyviai bendravo.

Sūneliai Deividas ir Lukas nuo 2016-ųjų pavasario vėl auga namuose. Deja, yra nemažai problemų, kurių nepadėjo išspręsti į gera pasikeitęs tėvų gyvenimo būdas.

„Šeima gyvena sename paveldėtame name, čia – ne tik seni  langai, durys ir stogas, paramos reiktų ir namo vidaus remontui, tačiau šeima apie tai nedrįsta užsiminti“, - pasakojo socialinė darbuotoja Daiva Padegimienė, patikslinusi, kad namo vidaus remontui pradžiai būtų reikalingi langai.

Meškasalyje Astą su šeima slegia dar rimtesnė – geriamojo vandens – problema. Šulinys - išdžiuvęs. Iš Alytaus rajono savivaldybės buvo gauta 500 eurų parama, už ją buvo samdyta pagalba. Kasėjai vandens nerado, už darbus užsiprašė 300 eurų, o šeima ir toliau liko be vandens.

Karštą, sausą vasarą šeimą mėgino gelbėti, vandenį bidonais vežė ir seniūnas, su vandeniu skabimui padeda kaimynai, o gyvuliams girdyti renkamas lietaus vanduo.

Soc. darbuotojos D. Padegimienės teigimu, į aprašytą istoriją patekusi šeima Alytaus rajone – darbšti, augina  gyvulius, paukščius, dirba žemę, augina bulves ir daržoves, o vaikai lanko ne tik mokyklą, tačiau ir muzikos užsiėmimus, būrelius.

„Prašome geros  valios žmonių prisidėti pagelbėjant šeimai. Už surinktas lėšas bus surastas vanduo ir iškastas šulinys, o jeigu suaukotų pinigėlių užtektų – ir nupirkti, įstatyti nauji langai, kad artėjanti žiema meškasaliečiams nebūtų šalta“, - ragina A. Patackas.

Norėdami paremti Astos šeimą – tiesiogiai galime padėti patys arba norimas skirti lėšas perveskime per meškasaliečiams neabejingos „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ įstaigos (kodas 303573887) sąkaitą:

A/s LT267300010142143000 („Swedbank“)
A/s LT57 7044 0600 0805 8996 (SEB)
Remiant per „PayPal“ - [email protected]

Pavedimo paskirtyje nurodyti - Alytaus Astos šeimai

 


Komentarai

4
Komentuoti
Violeta2018-12-13
man keistai atrodo, kad tik prašoma aukoti pinigus, bet niekada ši organizacija neskelbia ką padarė už suaukotus pinigus. FB nėra nei vieno įrašo kokie darbai buvo padaryti, o gal jie nebuvo padaryti..... ??? Jei aukoji pinigus, tai gal turi teisę sužinoti ar tie pinigai pasiekė tikslą....
S2018-12-10
Melagiai apgavikai name sudeti plastikiniai langai o jei nera plastikiniu tai yra nauji mediniai o to namo net nepaveldejo o apgavo ta sena moteri nepriziurejo ja bande kuo greiciau numaryt o jau po jos mirties nei kapo tvarke nei geliu pasodino o jau kaip tos numirusios moters dukra sutvarke uz savo maza pensija jau tada prisieme kad jau ji sutvarke jos draugas dyrba ir uzdyrba galeciau ir daugiau pasakot bet jau gal supratot kas per apgavike ji yra
E2018-12-09
Laba diena. Ir vėl praleista raidė (skabimo) sukiai sekasi rašyti kažkam.
O2018-12-08
O tas šeimos ar Astos "draugas" neįgalus, o gal sup...stas inteligentas, kad negali kastuvo į rankas paimti ir šulinį pats išsikasti? Aplink Alytų daug šeimų šuliniuose neturi vandens, tai gal rajono valdžia pagalvotų apie centralizuotą vandentiekį?
traffix.lt