18 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
AlytusAktualijos
2018 Gruodžio 4d.
0

Alytaus apskrities vaiko teisių apsauga: tėvų baimių, nežinios ir mitų galėtų būti mažiau

titleSusitikime su seniūnaičiais Tadu Čaku, Irina Juškauskiene, Aušra Kišoniene ir jų atstovaujamų seniūnaitijų gyventojais, bendraujant su vaikų tėveliais, pastebėta ir daug baimės, nežinios

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai einanti vedėjos pareigas Žaneta Abromaitienė ir patarėja Alytaus mieste Agnė Malakauskaitė susitiko su Alytaus miesto Kalvos, Panemunės, Putinų seniūnaitijų seniūnaičiais.

Susitikime su seniūnaičiais Tadu Čaku, Irina Juškauskiene, Aušra Kišoniene ir jų atstovaujamų seniūnaitijų gyventojais, bendraujant su vaikų tėveliais, pastebėta ir daug baimės, nežinios.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovės Eglės Juozėnaitės, specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, pastaruoju metu išties pastebi visuomenės nerimą ir susirūpinimą vaiko teisių apsaugos sistema, todėl Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai ir inicijavo vietinės bendruomenės švietimą šias aktualiais klausimais.

„Tėvų išsakomi nuogąstavimai kyla iš nežinios ir baimės, todėl būtina aiškinti visuomenei apie vaiko teisių apsaugos sistemos funkcionavimą, specialistų atliekamas procedūras, reaguojant į pranešimus, kviesti visuomenę bendradarbiavimui, tuomet baimių, nežinios ir mitų bus mažiau“, – susitikime sakė vedėja Ž. Abromaitienė.

Skyriaus specialistės susirinkusius supažindino su  naujovėmis vaiko teisių apsaugos sistemoje, informavo apie skyriaus specialistų reagavimą į gaunamus pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, supažindino su grėsmės lygio vaikams nustatymo procedūromis, pristatė vaiko teisių apsaugos situaciją Alytaus mieste.

Skyriaus patarėja  Alytaus rajone Renata Kruk ir vyr. specialistė Snieguolė Sakalauskienė lankėsi Alytaus rajono Miroslavo seniūnijoje esančiame ikimokyklinio ugdymo skyriuje, Kumečių vaikų dienos užimtumo centre bei Daugų miesto ikimokyklinio ugdymo skyriuje ir kalbėjosi apie vaiko teisių apsaugą su šių įstaigų pedagogais.

Anot patarėjos R. Kruk, ugdymo įstaigų specialistai pateikė nemažai klausimų apie procedūras, kurias vykdo vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai gavę pranešimą apie galimą smurtą prieš vaiką, tėvų neblaivumą, vaiko nepriežiūrą ir kitais atvejais.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose