15 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
Sveikata
2018 Gruodžio 4d.
1

Alytiškio futbolininko žmona apie tai, kaip jų šeima saugosi ligų

titleS. Šernė

„Sveikata – ne tik brangiausias turtas, bet ir būtina sėkmingos karjeros sąlyga“, - teigia žymaus alytiškio futbolininko Darvydo Šerno žmona, drabužių kūrėja Sandra Šernė.

Šaltuoju metų laiku, kai visai šeimai tenka saugotis varginančių peršalimo ligų, imunitetą jie stiprina natūraliomis priemonėmis.

S. Šernės pastebėjimu, organizmą stiprinti ypatingai svarbu dabar, atėjus šaltam, drėgnam ir tamsiam metų laikui. Tuomet žmogaus imunitetas būna daug labiau nusilpęs ir mus puola peršalimai ir kitos varginančios šio laikotarpio ligos.

„Stengiamės, kad vaikai ne tik sveikai maitintųsi, bet ir daug laiko praleistų lauke. Dažnai vėdiname patalpas – geriau jau gyvename vėsiau, bet kvėpuojame gaiviu oru“, – neabejoja du sūnus su vyru auginanti mama.

Moteris įsitikinusi – sveikatą ypač svarbu stiprinti ir iš vidaus. Todėl subalansuota mityba – esminis organizmo ramstis ne tik šaltuoju periodu, bet ir ištisus metus.

„Mūsų šeimoje vaikai visada vietoj saldainio mieliau renkasi agurką“, – su šypsena pripažįsta S. Šernė, pridurdama, kad sveikos gyvensenos filosofiją, kurią ji perėmė iš tėvų, stengiasi perduoti ir savo atžaloms.

Užklupus ligoms, drabužių kūrėja pasakoja, kad pirmiausia vertina ne vaistininkės, bet mamos patarimus, ir ne skuba griebtis cheminių preparatų, o veikiau ieško natūralių alternatyvų.

„Mano ir vaikų pirminis vaistas, pajutus peršalimo simptomus, yra natūrali aviečių arbata, kurios mums visada parūpina mano mama. Ne kartą įsitikinau, kad liaudiška medicina gali padaryti stebuklus“, – teigia S. Šernė. Sergantiems vaikams ji daro virtų bulvių su soda kompresą, o suskaudus gerklei taiko senovinį liaudies medicinos gydymo būdą – česnako skilteles riša prie rankos ir palieka nakčiai.

Medus Šernų namuose – tiesiog būtinas vaistas, kurį visa šeima naudoja itin gausiai: „Vyras iš savo šeimos perėmė nepaprastai naudingą medaus ir šermukšnių uogų gėrimo receptą, kuris labai efektyviai gydo nuo peršalimo ligų“, – pasakoja moteris.

S. Šernė sako, kad dar viena šeimos itin vertinama gydymosi priemonė – propolis (bičių pikis) su vitaminu C. Žiemą ir rudenį moters namų vaistinėlėje visuomet yra šio Lietuvoje gaminamo produkto, kurį jau atėjus rudeniui šeima pradeda vartoti profilaktiškai, o pajutę pirmuosius peršalimo simptomus tiesiog padidina dozę.

„Įsitikinom, kad propolis su vitaminu C labai gerai malšina gerklės skausmą ir stiprina imunitetą. Kiekvienas šeimoje turime mėgstamą jo skonį, pavyzdžiui, mano mėgstamiausias – su imbieru, vyras visuomet renkasi su erškėtuogėmis, o vaikus reikia tramdyti, kad nesuvartotų pernelyg daug avietinio skonio“, – sako S. Šernė.


Komentarai

1
Komentuoti
uoj2018-12-05
laaaabai grazi moteris....
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena