17 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
DzūkijaĮdomu
2018 Lapkričio 12d.
1

Už milijoną, skirtą Balbieriškio bažnyčios atstatymui, siūlomas pirmasis Lietuvos mecenato titulas (ATNAUJINTA)

titleNaujoji Balbieriškio Švč. mergelės Marijos Rožančinės bažnyčia, jai pastatyti 1 mln. eurų skyrė privatus rėmėjasKęstučio Šlekio nuotr.

Pirmąjį Lietuvoje nacionalinio mecenato titulą siūloma suteikti verslininkui, skyrusiam paramą sudegusios Balbieriškio bažnyčios atstatymui.

Kultūros ministerijos duomenimis, verslininkas Arvydas Paukštys Švč. mergelės Marijos Rožančinės bažnyčiai statyti skyrė 1 mln. eurų. Pagal įstatymą, nacionalinio mecenato vardas gali būti suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 1 mln. eurų paramą kultūros, švietimo, mokslo, kitam projektui ar projektams.

Seimui priėmus Mecenavimo įstatymą, A. Paukštys - pirmasis kandidatas nacionalinio mecenato titului, jo kandidatūrą mecenavimo tarybai pateikė Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila ir Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas. Sprendimą dėl nacionalinio mecenato vardo suteikimo turės priimti LR vyriausybė.

A. Paukštys bevielių technologijų verslo atstovas. Jos įsteigtoje įmonėje „Teltonika“ 1992 metais buvo pradėti gaminti fiksuotojo ryšio telefonai su skambinančiojo numerio atpažinimo funkcija, o 2007 m. buvo sukurtas ir pirmasis lietuviškas mobilusis telefonas.

Architekto Viliaus Urbono suprojektuota vienbokštė bažnyčia pakeitė Bronislovo Žochovskio projektuotus, nuo 1888 metų veikusius, 2013 rugpjūčio 8-os naktį sudegusius dvibokščius medinius maldos namus. Per gaisrą sudegė ir 12 bažnyčioje buvusių kilnojamųjų kultūros vertybių, o tarp jų – 1802 metai pastatyti vargonai, XVII-XVIII amžiaus paveikslai, stacijos ir 3 mediniai altorėliai.

Mecenavimo įstatymas numato, kad gali būti suteikiamas ir nacionalinio, tačiau ir savivaldybės mecenato vardas. Savivaldybės, kurioje nuolatinių gyventojų yra 25 tūkst. ar mažiau, mecenato vardas bus suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamam projektui. Didesnėse ir kurortinėse savivaldybėse mecenatu bus pripažintas asmuo, skyręs ne mažiau kaip 250 tūkst. Eur dydžio paramą.

ATNAUJINTA

rvydui Paukščiui – bendrovės „Teltonika“ steigėjui ir savininkui, parėmusiam Balbieriškio Švč. mergelės Marijos rožančinės bažnyčios atstatymo projektą, suteiktas nacionalinio mecenato vardas. Tokį sprendimą priėmė vyriausybė, atsižvelgusi į mecenavimo tarybos sprendimą.

Kultūros ministrės sudaryta mecenavimo taryba nagrinėjo pateiktus dokumentus dėl projekto pripažinimo mecenuojamuoju ir nacionalinio mecenato vardo suteikimo. Taryba pateikė siūlymą vyriausybei pripažinti mecenuojamuoju projektu Balbieriškio Švč. mergelės Marijos rožančinės parapijos vykdomą bažnyčios atstatymo projektą, o šio projekto rėmėjui A. Paukščiui, skyrusiam 1 mln. eurų, suteikti nacionalinio mecenato vardą.

Nacionalinio mecenato ženklas bus įteiktas sausio 25-ąją. Nacionalinio mecenato vardas bus įrašytas į mecenatų knygą, saugomą Nacionaliniame muziejuje Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmuose. Mecenato ženklas bus įteikiamas pirmą kartą.


Komentarai

1
Komentuoti
Laima2018-11-23
Nuoširdžiausias AČIŪ šiam žmogui. Linkiu jam sveikatos.
traffix.lt