4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Lapkričio 6d.
5

Kaip Alytus pasipuoš didžiosioms metų šventėms ir kaip jas švęs?

titleŠventiškai pasipuošusiame Alytuje gruodžio 1 d. 16 val. bus įžiebti pagrindinės miesto eglutės žiburiai. Šventės programoje numatomas ugnies ir šviesos iliuzijų šouAlytausgidas.lt nuotr.

Gruodžio 1 dieną Rotušės aikštėje bus įžiebta Alytaus miesto eglutė. Tad iki visų laukiamos šventės likus mažiau nei mėnesiui ko gero ne vienam smalsu, kaip atrodys šių metų Alytaus miesto eglutė.

Žaliaskarę šiemet, kaip ir praėjusiais metais, puoš VšĮ „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos“ meistrai, vadovaujami kaunietės Jolantos Šmidtienės. Šių metų Alytaus mieto eglutė pasipuoš angelo sparnais. „Eglutė bus turtinga savo tūriu. Pagrindinis jos akcentas – angelo sparnai. Šių sparnų plunksnos pažirs ir visoje Rotušės aikštėje“, – apie Alytaus miesto eglutės papuošimo idėją pasakoja idėjos autorė,  „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos“ vadovė J. Šmidtienė.

Eglutė bus formuojama iš natūralių eglišalių, jie bus tvirtinami ant karkaso ir Rotušės aikštėje šiuo metu stovinčio buvusios Tautinės juostos stiebo. „Visos eglutės dekoracijos ir Rotušės aikštę papuošiantys akcentai bus baltos spalvos. Skirtingai nei pernai, šiemet alytiškiai į eglutės vidų įeiti negalės, tačiau Rotušės aikštėje bus sukurta speciali vieta, kurioje stabtelėję  alytiškiai ir miesto svečiai galės nusifotografuoti su angelo sparnais“, – priduria J. Šmitdtienė.

Šventėms Alytus turėtų pradėti ruoštis jau netrukus – eglutės karkaso montavimo darbus planuojama pradėti maždaug po dviejų savaičių, o baigti  likus kelioms dienoms iki Alytaus miesto eglutės įžiebimo šventės.

Šventiniai žiburiai iki pat Trijų Karalių šiemet džiugins ne tik Rotušės aikštės praeivius – šventinėmis dekoracijomis pasipuoš ir pagrindinės miesto gatvės. Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjos Palmiros Raškauskienės, šventiniais akcentais bus papuošta dalis Pulko ir Vilniaus gatvių, visa Jotvingių gatvė. Šventinės lemputės sužibs ir Senamiesčio skvere  – čia jomis bus papuošti medžiai. Šventiniais akcentais planuojama papuošti Senamiesčio skvero ir Miesto sodo fontanus.

Šventiškai pasipuošusiame Alytuje  gruodžio 1 d. 16 val. bus įžiebti Alytaus miesto eglutės žiburiai. „Eglutės įžiebimo  šventės programoje numatomas ugnies ir šviesos iliuzijų šou. Mažuosius šventės dalyvius ir jų tėvelius pasveikins Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius ir Kalėdų Senelis, o įžiebus eglutės žiburius, dangų nušvies šventiniai fejerverkai“, – apie šventės programą pasakoja jos organizatorius, Alytaus VšĮ „Savanorystės tiltai“ direktorius Tomas Nikulinas.

Įžiebus šventinius Alytaus miesto eglutės žiburius, kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį  nuo 16 val. iki 18 val. susitikti prie eglutės mažuosius alytiškius ir jų tėvelius kvies Kalėdų Senelis, o šventinėje kalėdinių ir naujametinių renginių programoje netruks koncertų, spektaklių, parodų ir kitų įdomių renginių.

Pasitinkant Naujuosius Metus, gruodžio 31 d., Rotušės aikštę nušvies šventinis fejerverkas, o šventiniam šurmuliui nurimus, sausio 6 d. „Savanorystės tiltai“ alytiškius pakvies į Trijų Karalių šventę.

Alytaus miesto eglutei papuošti Alytaus miesto savivaldybė šiemet skyrė 30 tūkst. Eur, dar 24 tūkst. Eur skirta Alytaus miesto puošybai, o 14 tūkst. Eur – šventiniams renginiams organizuoti.

Alytaus m. savivaldybės viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija


Komentarai

5
Komentuoti
Dzūkijos klubas2018-11-08
ne pelno siekianti organizacija. Tad apie kokį verslą rašot? Kaunas, Vilnius skiria milijonus, bet ten gyventojai už tai krepšinio komandų vadovų nekala prie sienos. Vietoje kvailų komentarų geriau ir jūs steikite sporto ar kitokių veiklų VšĮ. Ir pabandykite jas be miesto pagalbos išlaikyti.
mr smart2018-11-07
Ka pacesas padare uz tuos puse milijono euru? ogo paskutinia vieta lygoje.. vaziuoja pas draugeli i lazdijus tegu... durniu ieskojimas .. jhahjaj
BC Dzūkijai2018-11-07
Nemaišyk miestiečių švenčių su savo klubu. Pačėsos klubui per 3 praėjusius metus skirta 460 000 Eur !!!!!! Miestiečių kišenes tuština pilnu tempu. Dar trūksta ?
mr smart2018-11-06
pats ir gali skirt tas babkes. bet ziauru ant dykucio versla daro uz zmoniu pinigus
...2018-11-06
Geriau bent tuos 24 tūkst. skirtų BC Dzūkijai, o ne medžių puošimui ar lempučių apkabinejimui ar dar kam.
traffix.lt