20 c Alytus
Ketvirtadienis, Birželio 27d.
SportasKrepšinis
2018 Spalio 29d.
21

Pinigų „Dzūkijai“ neskyrusi miesto valdžia „reklamos“ gavo Alytaus arenoje

titleNuotraukų galerijaKrepšinio fanai ir kiti šio žaidimo gerbėjai buvo raginami šaukti „gėda“ Alytaus miesto vadovams, jų pavardes viešai pagarsinant per arenos garso kolonėlesAlytausgidas.lt skaitytojos nuotr.

„Grigaravičiau, Jastremskai, kur BC „Dzūkija“ pinigai?!!“, - tokį klausimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse sekmadienio vakarą demonstravo minėtos komandos vėliavas pasikabinusi, žaliai apsirengusių sirgalių grupė. Į mačą tarp „Dzūkijos“ ir Prienų „Skycop“ Alytuje susirinkę fanai ir kiti krepšinio mėgėjai buvo raginami šaukti „gėda“ miesto vadovams, jų pavardes viešai pagarsinant per arenos garso kolonėles.

Tai - Alytaus miesto, o galbūt ir viso krašto sporto ir politikos formatuose dar nebūta situacija, kai savivaldybė ir vadovai „reklamuojami“ miesto biudžetui priklausančioje arenoje,miesto savivaldybės valdomos viešosios įstaigos Alytaus sporto ir rekreacijos centro (SRC) pagrindiniuose rūmuose.

Konfliktinė situacija tarp „Dzūkijos“ ir savivaldybės bei jos vadovų įsiliepsnojo praėjusią savaitę paaiškėjus, kad Alytaus miesto taryba nubalsavo krepšinio komandai neskirti nei pavasarį patvirtintų 128 tūkst., nei papildomų 70 tūkst. eurų, o savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas pareiškė, kad lėšų „Dzūkijos sporto“ įstaigai neskirs „niekada“ tiek dėl oficialių, tiek dėl asmeninių priežasčių.

Oficialia atsisakymo „Dzūkijos sportui“ skirti savivaldybės finansavimą priežastimi tapo Europos Komisijos nurodymas dėl „de minimis“ taikymo.

LR konkurencijos taryba išaiškino, kad didžiausia de minimis pagalba vienam ūkio subjektui per 3 mokestinių metų laikotarpį gali siekti 200 tūkst. eurų. Kadangi šią iš Alytaus miesto savivaldybės (neskaitant Alytaus rajono savivaldybės) gautos paramos ribą „Dzūkijos sportas“ yra peržengęs, tai tapo priežastimi naujo rėmimo krepšiniui neskirti. Kadangi „de minimis“ pagalbą Konkurencijos taryba siūlo taikyti tik tiems atvejams, kai nėra kitų galimybių suteikti paramą, V. Jastremskas, matyt, turi teisiškai pagrįstą pasiteisinimą naujos paramos neskirti netgi remiamas beveik pusės miesto tarybos narių.

Nors „Dzūkijos“ komandos vadovas Antanas Sakavickas, apsilankęs miesto tarybos posėdyje,  tvirtino, kad „de minimis“ peržengę ir kiti reprezentaciniai miesto sporto klubai, V. Jastremskas tai neigia, tvirtindamas, kad su šia problema kol kas susiduria tik krepšinis.

A. Sakavickas taip pat teigė, kad „de minimis“ nepaiso „visos Lietuvos savivaldybės“, tačiau tuo suabejojo ne tik pinigų neskirti nusprendę politikai, tačiau ir LR Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Onutė Balevičiūtė, įvardijusi, kad kitų miestų krepšinio komandų, pavyzdžiui, „Žalgirio“ krepšininkų rėmimas, galbūt yra įtrauktas į Laikinosios sostinės savivaldybės strategiją, programą, o komanda, kuria mes žavimės, yra įtraukta į Kauno „reklamos programą“ ar pan.

Dar vienu argumentu neskirti lėšų „Dzūkijos sportui“ administracijos direktorius V. Jastremskas įvardijo ir tai, kad pasirašyti sutartį dėl „Dzūkijos sporto“ finansavimo netaikant „de minimis“ jį spaudė vienas tarybos narys,  apie ką teko pranešti ne tik merui, tačiau ir specialiosioms tarnyboms.

„Jūs galite kreiptis į registrų centrą, ten viską pamatysite“, - besidomintiems galimais pasikeitimais „Dzūkijos sporto“ savininkų gretose sakė A. Sakavickas. Pastarasis, kreipęsis į miesto tarybos narius, pasakojo ir tai, kad prieš „Dzūkiją“ kitų Alytaus reprezentacinių komandų mėginimai krepšinį turėti aukščiausiame lygyje baigėsi bankrotais ir bylomis teismuose, tačiau nutylėjo, kad bankrutavusioje „Alitos“ komandoje pats kone pusę šio krepšinio klubo egzistavimo laiko dirbo jo vadovu.

T. Pačėsas tarybos nariams teigė, kad jis ir jo šeimos nariai „niekaip nesusiję su klubu“, tačiau vėliau tai pasirodė, švelniai tariant, netiesa. Jau po posėdžio, kuriame „Dzūkijos sportui“ savivaldybės lėšos neskirtos, buvęs garsus krepšininkas bei treneris tvirtino, kad „...pasikeitusi situacija dar neperregistruota, dalininku ir direktoriumi tapo vienas teisininkas...“.

„Per kelias dienas tai turėtų matytis sistemoje“, - Alytausgidas.lt naujienų portalui praėjusio ketvirtadienio rytą informavo „Registrų centras“, patvirtinęs, kad „Dzūkijos sporto“ įstaiga „per pastaruosius trejus metus centrui teikė tik finansines ataskaitas ir jokie dalininkų pasikeitimai nebuvo registruojami“.

Mūsų portalo žiniomis, jeigu „Dzūkijos sporto“ naujųjų savininkų perregistravimo operacija būtų buvusi atlikta prieš ar netgi po nemažai aistrų sukėlusio miesto tarybos posėdžio, šie duomenys „Registrų centro“ bazėje būtų jau atsiradę, deja, paskutiniai pranešimai centro duomenų bazėje datuojami ne šių metų spaliu, o balandžiu ir geguže. Tuomet „Dzūkijos sporto“ vadovė Laima Pačėsienė nurodė, kad 2011 m. lapkritį registruota viešoji įstaiga „100% dalių“ priklauso jai.

Įstaigos vadovės L. Pačėsienės ir buhalterės Aldonos Baublienės parengtuose finansinės atskaitomybės dokumentuose pateikta informacija, kad „Dzūkijos sportas“ vien per 2017 m. „subsidijų ir dotacijų” gavo 208 tūkst. Eur (iš jų 198 tūkst. – iš Alytaus miesto ir 10 tūkst. – iš Alytaus rajono savivaldybės biudžeto), deja, nors dar sulaukė ir papildomos 141 tūkst. 13 Eur paramos (126 tūkst. 800 Eur – iš juridinių asmenų plius produktais, paslaugomis ir anonimiškai), o per nepilnus praėjusius metus iš viso sugeneravo beveik 422 tūkst. 780 Eur pajamų biudžetą, turėjo 422 tūkst. 944 Eur sąnaudų (251 tūkst. 850 Eur – darbuotojų ir sportininkų išlaikymui, 171 tūkst. 94 Eur – kitoms išlaidoms) ir patyrė 164 eurus nuostolio.

Kaip besibaigtų ši, deja, labiau prastų kortų pokerį nei gerus norus iš abiejų konflikto pusių primenanti istorija, panašu, kad geruoju ji greitai nesibaigs. Ypatingai, jeigu su „Dzūkijos“ krepšinio komanda „nieko bendra“ neturintis miesto politikas T. Pačėsas jam ir jo šeimai aktualiais krepšinio klausimais toliau balsuos taryboje ir nevykdys  permainų tarp „Dzūkijos sporto“ įstaigos savininkų.

Beje, siekdamas valdiško finansavimo miesto tarybos politikas T. Pačėsas su problemomis susidurs net ir nukirtęs visas savo bei žmonos gijas su   „Dzūkijos sportu“. Bent jau tol, kol „Dzūkijos“ krepšinio komandai priklausys Tomas Pačėsas (jaunesnysis), viešųjų ir privačių interesų derinimo konfliktai Tomui (vyresniajam) - užprogramuoti iš anksto. 

 

 

Fotogalerija


Komentarai

21
Vytautas2018-11-09
Kodėl krepšinio profesonalų klubas turi būti išlaikomas miesto mokesčių mokėtojų sąskaita? Jei nesugeba užsidirbti lakstydami po aikštę, tegul eina šėko rauti...
Individualistas2018-11-01
Smagu,kad Alytuje yra futbolas,krepšinis ir kitos sporto šakos.....Bet niekam neįdomu,kad individualių sporto šakų sportininkai Lietuvos rinktinių sudėtyje dalyvauja Pasaulio,Europos čempionatuose,pasaulio taurėse ir užima nepaskutines vietas...Niekam neįdomu,kad jie išsiverčia ne šimtimis tūkstančių ir ne retai dar ir savais pinigais... Ir tai yra ne "ž" lyga... Liūdna kada valdžia pakimba ant aferistų kabliukų."O gal tai naudinga?"...
Pilietis2018-10-31
Siauras mąstymas žlugdyti krepšinį Alytuje vien todėl kad politinės pažiūros nesutampa.
Žinoma geriau tuos pinigus skirti alytiškių smegenų plovykloms - radijui ir kitiems miesto valdžiai lojaliems portalams.
BaikitVerkti2018-10-30
Alytuje yra daug sporto šakų, kurios nėra remiamos savivaldybės. Jos nekelia skandalų, o stengiasi patys kažko siekti, turėdami mažai lėšų. Manau krepšinis turėtų elgtis taip pat, nes dažnai per krepšininkus ar futbolininkus yra visiškai pamirštamas mažesnės sporto šakos.
Jomajo2018-10-30
Ojomajo, kiek idomiu faktu pazerta cia! Pecesa tu jau geriau tylek! Nes tu tikrai beviltiskas, o kiek dar cia nutyleta uzkulisiniu veiklu..ohoho.. Pritariu ir taskas sis klubas nevertas tu lesu! T.y. musu mokesciu moketoju pinigai ir negalima ju duoti klanui lobti ir darytis savireklama,. Aplamamai koks cia klubas? Kiek zaidzia Alytiskiu, kiek per pastaruosius 5-10 metu jame zaide Alytaus aukletiniu? Kiek vienais metais vis nauji ir nauji zaidejai, jokios strategijos jokio ilgalaikio plano! Tfu! Gavau pinigu, prisipirkau zaideju pats prasukau pinigeliu ir pofig kas toliau! Juk savivaldybe ir vel duos, ane? Spyga taukuota, baigesi jusu uzsuktas absurdo ratas.. kur pinigai uz parduodamus zaidejus kitiems klubams?
Stalkeris2018-10-30
Jei prie sporto šakų naikinimo prisidėjo still fit klubas, manyčiau alytus tampa korupcine-kriminaline landyne :) smeiztas keliauja rato principu
To Zonos terminų mėgėjui2018-10-30
Pačėsai, čia tu ?
Zonos terminų mėgėjui2018-10-30
Bachūrai zonoje yra "vierchai", viršūnės, o kiti - gaidžiai. Taigi dabar aišku, kas čia rašinėja :)
Aa to ir2018-10-30
Tai vienam gal geriau gatves asfaltuot, kitam tiltą pastatyt, o man geriau, kad savivaldybė vykdytų duotus pažadus ir skirtų komandai žadėtus pinigus. Beje, renginiai žmonėms yra taip pat svarbūs, kaip ir išasfaltuotos gatvės.
Zigmui2018-10-29
Zinant, kad futbola tik savivaldybe remia, tai A lygoj uz ka zais, uz nieka?
Marytė2018-10-29
Teisingai padarė, kad nefinansavo. Dar teisingiau, kaip apačioje parašė vienas komentatorius, užteks mūsų pinigais šelpti visokias TV, FM, laikraščius ir internetinius portalus. Šimtai tūkstančių susikrovė daiktus ir pasidavė Anglijos pusėn, tad neprapuls ten ir šitie dzykaduoniai, kurie Alytuje nesukuria jokios pridedamosios vertės, o tik melžia pustuštį miesto biudžetą.
Zigmas2018-10-29
Tai ir futbolas kitais metais negalės gauti daugiau, reiškia A lygos nematysim niekada. Gaila
to Ir2018-10-29
tai susimeskite ir išsiasfaltuokite.
Ir2018-10-29
Ir labai gerai , kad nepareme visu musu pinigais, biudzeto pinigais privacios krepsinio komandos. Tegul ta seimynele savo prabangius limuzinus Porshe, Mercedes parduoda ir skiria pinigus krepsiniui. Galu gale jei taip reikia komandos -sirgaliai susimeskite ir islaikykite komanda. Gana remti ir privacia tos seimyneles Dzukijos tv. Taip pat kita seimynini radija FM99. Privise visokiu pinigu prasinetoju. Geriau gatves asfaltuokite pirmam Alytuje ar kituose mikrorajonuose. Zmones desimtmeciais po purvus braido pavasari , rudeni.
Nenoriu2018-10-29
Kad miesto savivaldybe uz mano mokescius remtu uz Alytu bachurus.
JR2018-10-29
Pačėsas iš sporto daro sau politinę reklamą savivaldybės pinigais.
Alytaus savivaldybės klerkams2018-10-29
Ką šitame dievo pamirštame miestelyje reiks veikti,jokių pramogų,tik girdyklos,dar krepšinis alytiškių širdis šildė,ką reiks veikti kai mieste krepšinio nebeliks
Alytiškis2018-10-29
Tai didžiulė gėda Alytaus savivaldybei,sarmata prieš visą lietuvą,pėsčiųjų ir dviračių takus nuklojo iki Skirnuvos,ten nei vienos gyvos dvasios einant ar minant nepamatysi,suoliukų pristatė,na tokiems niekiniams projektams randa pinigų,bet Alytaus krepšiniui neranda,tai kam tada ta Arena statė,gėda... gėda... gėda...
jo2018-10-29
Toks kai pinigų skirstymo metodas komandoms yra netinkamas.
Negauna lėšų dėl to, 2018-10-29
kad atgaivino Alytuje krepšinį? Kad pritraukė rėmėjų? Kad toliau dirba dėl krepšinio Alytuje suklestėjimo?
Milicininkų mąstymas.
dzūkas2018-10-29
Kiek žinau, Alytus yra vienintelis, kur naikinama viskas, kas gera-tame tarpe ir sportas, o juk ir Dainava (LFF I lygos vicečempionai) ir Dzūkija reprezentuoja Alytų puikiai
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Jotvos vartai