21 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
AlytusAktualijos
2018 Spalio 22d.
5

Seniausiame Alytaus mikrorajone pradėta renovuoti „Argentina“ (PAMATYKITE, KAIP ATSINAUJINS NAMAS)

titleNuotraukų galerijaInvesticiniame Žiburio g. 12 plane renovacijos darbų suma buvo numatyta 166 tūkst. eurų, tačiau per centrinę pirkimų organizaciją darbus pavyko nupirkti 21 tūkstančiu eurų pigiau (už 145 tūkst. Eur).Alytausgidas.lt nuotr.

„Brazilija“ vietos gyventojų vadinamo Žiburio g. 5 pastato atnaujinimas artėja link pusiaujo, prasideda ir dar vieno seniausiame Alytaus mikrorajone esančio daugiabučio Žiburio g. 12 renovacija.

„Argentina“ vadinamas namas pastatytas lygiai prieš 55-erius metus. Nuo 1963 metų kapitaliai taip ir neremontuotame Žiburio g. 12 yra 49 butai, 33 priklauso gyventojams, 16 – Alytaus miesto savivaldybės socialiniams būstams, visas naudingas namo plotas sudaro 1 tūkst. 105,74 kvadratinių metrų.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo miesto savivaldybės įmonės Alytaus butų ūkis direktorės pavaduotojas Aurelijus Jaruševičius, investiciniame Žiburio g. 12 plane renovacijos darbų suma buvo numatyta 166 tūkst. eurų, tačiau per centrinę pirkimų organizaciją darbus pavyko nupirkti 21 tūkstančiu eurų pigiau (už 145 tūkst. Eur).

„Argentinos“ pastato atnaujinimas jau prasidėjo, darbus vykdo bendrovė „Dengsta”. Naują vaizdą vienas seniausių Alytaus daugiabučių turėtų įgyti ne anksčiau kaip kitų metų pradžioje ir ne vėliau kaip liepą.

Bus šiltinamas stogas ir keičiama viršutinė danga, šiltinamas fasadas, naudojamas struktūrinis tinkas, šiltinamas cokolis, dedama apdaila (akmens masės plytelės), keičiami seni mediniai langai, atnaujinami bendro naudojimo balkonai, keičiamos įėjimo durys,
išvalomi ir dezinfekuojami ventiliacijos kanalai, modernizuojama šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema.

Valstybės suteikta parama Žiburio g. 12 pastato atnaujinimui -  43,5 tūkst. Eur, butų savininkams likusi renovacijos kainos dalis – 101 tūkst. 500 Eur, Alytaus miesto savivaldybei tenkanti renovacijos dalis už turimus socialinius būstus – 30 tūkst. 600 Eur, o gyventojams turintiems būstus nuosavybės teise – 70 tūkst. 900 Eur.

Vidutinis būsto plotas „Argentinoje“ – apie 24 kv. metrus.

Vidutinė namo 1 kv. m renovacijos kaina sieks 92 eurus.

Fotogalerija

  • Žiburio g. 12 pastatas iš fasadinės pusės po renovacijos. Projektinė iliustracija
  • Žiburio g. 12 pastatas iš kiemo pusės po renovacijos. Projektinė iliustracija
  • Žiburio g. 12 pastatas iš gatvės pusės po renovacijos. Projektinė iliustracija
  • Žiburio g. 12 pastatas iš tolimosios pusės nuo gatvės po renovacijos. Projektinė iliustracija

Komentarai

5
Komentuoti
Kito namo gyventojas2018-10-23
O kas Jums laiptines turi tvarkyti, gal aš? Aš kartu su savo kaimynais tariausi, mes samdėme žmones, kurie dirba su verslo liudijimais, labai nebrangiai ir tvarkingai suremontavo laiptinę. Jau kokie 5 metai praėjo, o vis dar kaip nauja.
Gyventoja2018-10-23
Su butų remontais yra viskas gerai ,kas kaip gali taip susiremontuoja,ne apie tai kalba,pasižiūrėkite ,kaip atrodo laiptinės,koridoriai ...žiauru.
Gyventojai2018-10-23
O tai palaukit, jūsų namas, jūsų nuosavybė, tai kodėl 50 metų nieko nedarėt? Jums valdžia ir buto vidų turi suremontuot?
Gyventoja2018-10-23
O kaip su namo vidaus remontu,nebus?Baisu žiūrėti kas ten darosi,gal 50 metų irgi neremontuota,kodėl gyventojai nelaikomi žmonėmis ir niekas netvarkoma?
Žurnalistams2018-10-22
Na būkit profesionalesni, Argentina galim vadinti šnekamojoj kalboj, na bet viešoj erdvėj... Taip ir skatinama tyčiojimosi ir pravardžiavimo kultūra.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose