1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
ĮdomuPolitika
2018 Spalio 18d.
0

Lenkijos lietuviai savo valdžią rinks artimiausią sekmadienį

titlePunsko valsčiuje, kuriame apie 80 proc. gyventojų – lietuviai, šiemet vienintelis kandidatas į viršaičius – Vytautas Liškauskas. Jis viršaičiauja jau 20 metų. 1998 m. išrinko valsčiaus taryba, o nuo 2002 m. V. Liškauską renka visi, kurie dalyvauja tiesioginiuose rinkimuose ir beveik tradiciškai jam skiria per 90% balsųAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvoje savivaldybių rinkimai – 2019-ųjų kovą, tačiau lietuviai balsuoti galės jau artimiausią sekmadienį. Spalio 21 d. Lenkijoje – savivaldybių rinkimai, o juose 5 (anksčiau buvo 4) metų kadencijai bus renkami viršaičiai, burmistrai ir prezidentai, valsčių, apskričių tarybos bei vaivadijų seimeliai.

Punsko valsčiuje, kuriame apie 80 proc. gyventojų – lietuviai, šiemet vienintelis kandidatas į viršaičius – Vytautas Liškauskas. Jis viršaičiauja jau 20 metų. 1998 m. išrinko valsčiaus taryba, o nuo 2002 m. V. Liškauską renka visi, kurie dalyvauja tiesioginiuose rinkimuose ir beveik tradiciškai jam skiria per 90% balsų. Punske balsavimo teisę turi 3 tūkst. 500 žmonių. Viršaitis garsėja ir tuo, kad jo ir bendraminčių dėka, vos per 4 tūkst. gyventojų turintis Punsko valsčius pagal Europos Sąjungos lėšų panaudojimą Lenkijoje – 3-ias.

Lenkijoje rinkimai vyks ir į lietuviškojo Punsko valsčiaus tarybą (pateks 15 narių), į Seinų apskrities tarybą, į kurią Seinų apygardoje bus išrinkti 4 nariai, Seinų ir Gibų valsčiuose – 5, Krasnapolio ir Punsko valsčiuose – po 3 narius. Dar vienuose sekmadienio rinkimuose į Palenkės vaivadijos seimelį bus renkama 30 narių – 8 jų pateks iš Suvalkų miesto, Augustavo, Monkų, Seinų, Sokulkos ir Suvalkų apskričių.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt