21 c Alytus
Penktadienis, Birželio 5d.
Verslas
2018 Spalio 15d.
0

Geriausio darbuotojo paieškos. Kaip rasti tą, kuris pranoks lūkesčius?

title

Surasti talentingą darbuotoją gali būti tikras iššūkis. Ypač šiais laikais, kai darbuotojai ir darbdaviai labai dažnai neranda kompromisų ir paprasčiausiai susiduria su bendravimo barjeru, ta prasme, kad nepavyksta suprasti, ko nori vieni ir ko nori kiti. Kompromiso paieškoms geriausia padeda įdarbinimo agentai, kuris  stengiasi patenkinti ir vienų, ir kitų lūkesčius.

Personalo atranka ir paieškos yra sudėtingas bei laiko reikalaujantis darbas. Žingsnis po žingsnio mažinamas kandidatų skaičius, kol dažniausiai lieka keli geriausiai atitinkantis nustatytus kriterijus ir kuriems reikia skirti daugiausia dėmesio siekiant rasti tai, ko ieškote. Likus dviems kandidatams dažniausia sunku apsispręsti, tad be specialistų pagalbos paprasčiausiai nepavyks apsieiti.

Kandidatas, kuris nori pas Jus dirbti

Jeigu turite kelis kandidatus, kurie atrodo labai panašus lygio ir jų patirtis atitinka Jūsų poreikius – tokiu atveju verta įvertinti pašalinius kriterijus, kurie gali užtikrinti, kad rasite tinkamą rezultatą. Štai įvertinkite tai, kad darbuotojai link esamos situacijos, kai vertinama jų patirtis, keliavo labai skirtingais žingsniais. Vienu atveju gali būti, kad Jūsų darbovietė buvo viena iš šimto ir darbuotojas nieko konkrečiai negali pasakyti nei apie Jūsų ideologiją, nei tikslus. Tuo tarpu kitas gali būti labai suinteresuotas ir tuo pačiu jaustis Jūsų šeimos dalimi net ir tokiu atveju, kol dar nedirba.

Taigi, vertinti darbuotojo atsidavimą Jūsų įmonei dar tada, kol jis nedirba – verta. Juk svarbu surasti ne tik kvalifikuotą, tačiau ir lojalų darbuotoją, kuris konkrečiai nori dirbti pas jus.

Įmonės kultūra ir kitos svarbios smulkmenos

Daugelis verslininkų, kurie savarankiškai ieško geriausio darbuotojo, daugiausia dėmesio kreipia į jo darbinę padėtį. Tai, suprantama, vienas svarbiausių aspektų, tačiau įvertinkite tai, kad net darbuotojo būdas gali nulemti, kaip jis sėkmingai prisitaikys prie įmonės kolektyvo.

Ne veltui labai dažnai diskutuojama apie tai, kad vyresnio amžiaus žmonėms tarsi išstumiami iš tam tikrų darbo pozicijų, kadangi teigiama, kad įmonės kolektyvas yra jaunatviškas. Tai nereiškia, kad žmogus netinka dėl savo amžiaus. Tai labiau susiję su tuo, kad komandoje buriami žmonės, kurie nori palaikyti santykius ne tik darbo metu, tačiau ir už jo, nuolatos rengiami įvairūs išvažiavimai ir žmogui, kuris jau turi šeimą, tai dažniausiai tampa nepriimtina. Taigi, ieškant tinkamiausio darbuotojo vertinama ne jo lytis arba amžius, tačiau jo asmenybės ir apgalvojama, ar jis gebės įsilieti į tą komandą, kur šiuo metu yra. Juk vienas netinkamas žmogus gali išskirti visą grupę ir suskaldžiusi komanda niekada nepasieks tokių gerų rezultatų kaip ta, kuri vieningai dirba vardan to paties tikslo.

Noras mokytis

Šiais laikais norint išlaikyti gero darbuotojo poziciją labai svarbu reguliariai mokytis ir tu pačiu rodyti norą mokytis. Dažnu atveju darbdaviai apmoka kursus ir tuo pačiu suteikia galimybę mokytis darbo metu. Jeigu darbuotojas pasako, kad jis jaučiasi sužinojęs viską, ko reikia, kad galėtų kokybiškai atlikti darbą – šis darbuotojas nėra geras. Paprasčiausiai, kaip sakoma, turėjimui ribų nėra, ir net patys geriausi gali siekti sužinoti daugiau.

Personalo paieška ir atranka yra gana sudėtingas procesas, tad nieko keisto, kad jis labai dažnai paliekamas profesionalams, kurie dirba šioje sferoje, tad jų patirtis garantuoja, kad pavyks rasti tai,  kas leis pasiekti našiausius rezultatus.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis