6 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
AlytusĮdomuPolitika
2018 Rugsėjo 11d.
2

Išmoka vicemerams priklausė, atleidžiamai savivaldybės administracijos vadovo pavaduotojai - nepriklausys? (ATNAUJINTA. PAPILDYTA, Posėdžio transliacija)

titleS. Peštenienės atleidimas iš einamų pareigų – tarsi natūralus demokratinio proceso, permainų miesto savivaldyje ir politinio „nepasitikėjimo“ dalis, tačiau yra ir stebinančių dalykų. Skirtingai, nei liepą su 2 mėnesių atlyginimų dydžio išmokomis atstatydintiems (į postus sugrąžintiems rugpjūtį) vicemerams, S. Peštenienei papildoma išmoka nesiūloma

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius pasirašė potvarkį dėl neeilinio savivaldybės tarybos posėdžio rugsėjo 18-ąją. Jeigu jame miesto politikai pritars, tai taps paskutinė savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko pavaduotojos Silvijos Peštenienės darbo diena.

S. Peštenienė, nuo 2015-ųjų vasaros koordinavusi Civilinės metrikacijos, Kultūros, Sporto ir rekreacijos, Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos, Viešųjų ryšių skyrių ir savivaldybės gydytojos darbą, turėtų būti atleista kaip „praradusi Alytaus miesto savivaldybės tarybos pasitikėjimą“.

Miesto tarybos konservatoriams dalyvaujant vicemerų Valės Gibienės ir Tautvydo Tamulevičiaus atstatydinimų procedūrose, naujai „permūrytoje“, Alytaus piliečių suburtoje tarybos daugumoje vietos jiems nebeliko, o tai reiškė, kad anksčiau liks ir be užimamo posto administracijoje.

S. Peštenienės atleidimas iš einamų pareigų – tarsi natūralus demokratinio proceso, permainų miesto savivaldybėje  ir politinio „nepasitikėjimo“ dalis su savais niuansais. Skirtingai, nei liepą su 2 mėnesių atlyginimų dydžio išmokomis atstatydintiems vicemerams V. Gibienei ir T. Tamulevičiui (į postus sugrąžintiems rugpjūtį), S. Peštenienei papildoma išmoka nesiūloma, tik simbolinė kompensacija „už 24,21 nepanaudotas kasmetines atostogas ir darbo užmokestis už faktiškai dirbtą laiką…”.
 
S. Peštenienės atleidimo atveju administracijos direktorius V. Jastremskas liks su viena pavaduotoja Vilija Ramanauskienė, kuriems pavaldūs liks 22 skyriai, savivaldybės gydytoja, kalbos tvarkytoja ir visos savivaldybės administracijos pavaldžios įstaigos.

ATNAUJINTA

Remiantis LR vietos savivaldos įstatymu, pasibaigus savivaldybės administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo (jeigu ši pareigybė įsteigta) kadencijai, jei jie į šias pareigas nepaskiriami naujai kadencijai arba administracijos direktorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas atsistatydina ar atleidžiamas iš pareigų, išskyrus atleidimą už tarnybinius nusižengimus, turi teisę Vyriausybės nustatyta tvarka grįžti į iki paskyrimo administracijos direktoriumi, direktoriaus pavaduotoju eitas pareigas, o kai tokios galimybės nėra, – į kitas tos pačios ar žemesnės kategorijos pareigas, jeigu eitos pareigos pagal teisės aktus priskiriamos valstybės tarnautojų (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybes) pareigoms arba jie ėjo savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje kitas pareigas. Jeigu šie asmenys iki paskyrimo administracijos direktoriumi, direktoriaus pavaduotoju tokių pareigų nėjo, jiems išmokamos atitinkamai 2 mėnesių savivaldybės administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo darbo užmokesčio dydžio išeitinės išmokos.

Prieš užimdama Alytaus miesto savivaldybės asdministracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas S. Peštenienė ėjo Alytaus Panemunės mokyklos direktoriaus pavaduotojos pareigas.

PAPILDYTA

Kaip informavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojas Giedrius Šimas, mero pavaduotojų pareigybės yra priskiriamos valstybės politikų, o administracijos direktoriaus pavaduotojos - politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojos pareigoms.

Mero pavaduotojų atleidimą ir išeitinę išmoką reglamentuoja Vietos savivaldos įstatymas, o administracijos direktoriaus pavaduotojos – Valstybės tarnybos įstatymas, kuris nenumato išeitinės išmokos, atleidus iš pareigų, praradus  jį į pareigas priėmusios savivaldybės institucijos pasitikėjimą.

„Direktoriaus pavaduotojai S. Peštenienei išeitinė išmoka nepriklauso“, - patvirtino G. Šimas.


Komentarai

2
Komentuoti
sveikinu2018-09-18
Pasirodo meras ir jo nevykeliai skaityti nemoka, kad nesugeba įstatymo perskaityti.Sveikinu su dar vienu pralaimėjimu teisme.
jankis2018-09-12
Tikrasis veidas saviem galima kitiem ne.MERAS GEDOS NETURINTIS ZMOGUS
traffix.lt