4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaDruskininkaiSportasEismasLaisvalaikis ir kultūraTransportas
2018 Rugsėjo 8d.
0

Alytaus „Marimotors racing“ kviečia į „Dzūkijos taurės“ greičio slalomo čempionato etapą Druskininkuose

titleNuotraukų galerija

Kaip sako sportininkai – „Centre „padrožti“ gausi ne kasdien“, todėl  lenktynininkai registruojasi aktyviai. Jų skaičius perkopė 60, tad ateinantį šeštadienį, kai Druskininkuose bus duotas startas šeštam Lietuvos „H2Auto“ greičio slalomo čempionato etapui „Dzūkijos taurė“, jame dalyvių bus daugiau nei pirmąsyk 2015-aisiais.

Lenktynių trasoje kurorto Gardino gatvėje sportininkai kovos ne tik dėl brangių sezono taškų, bet ir dėl Druskininkų savivaldybės mero, automobilių sporto meistro Ričardo Malinausko taurės.

„Dzūkijos taurės“ sportininkai lenktyniaus 5-iose automobilių klasėse („SGC 1“, „SGC 2“, „SGC 3“, „SGC 4“, „OC“), kuriose automobiliai  skirstomi pagal darbinį variklių tūrį bei techninius patobulinimus. Dėl ryškaus automobilių skirtumo absoliuti sezono įskaita čia nėra vedama, nors neretai etapuose įsteigiami specialūs prizai už vieną greičiausią ratą, geriausą laikų sumą ir pan.

Klasėje „SGC 1“ po įvykusių etapų kol kas pirmauja Mindaugas Šimkevičius vairuojantis „Honda Civic“ (46 tašk.), tačiau nemažai teorinių šansų išplėšti čempiono vardą vis dar turi ir Gintaras Mikalauskas, šiuo metu esantis antroje vietoje (39 tašk.).

Nemažiau realius šansus pasigerinti poziciją čempionate turi ir Ovidijus Latoža savo kraityje prieš etapą kurorte sukaupęs 32 taškus. Įdomu tai, jog klasės lyderis M. Šimkevičius Druskininkuose klasės kovą laimėjo ir 2015 metais.

Šiemet įskaitoje „SGC 2“ klasifikuoti 29 sportininkai. Prieš etapą Druskininkuose visus kozirius rankose turi Igoris Aleksejevič, pilotuojantis legendinę visais ratais varomą „Ford Sierra“ (44 tašk). Gerokai nuo jo atsiliekantiems Tomui Kuzmarskui su „Honda Civic“ (33 tašk.) bei Mindaugui Kanapickui su „Renault Clio“ (18 tašk.) geresnes pozicijas čempionate gali padovanoti tik labai grubios lyderio klaidos.

Šiek tiek daugiau nežinomųjų prieš etapą Druskininkuose yra klasėje „SGC 3“. Nenuostabu – ši klasė viena populiariausių Lietuvos „H2Auto“ greičio slalomo čempionate, tad ir intrigų verdančių dėl sezono podiumo čia yra nemažai.

Visus etapus pravažiavęs kol kas pirmauja Andrius Sinkevičius su „BMW 323“ (37 tašk.), tačiau paskutinių dviejų lenktynių metu stipriai įsibėgėjo Gytis Stalerūnas su „BMW 325“ (29 tašk.). Julius Parnavas  „BMW 323“ su 22 taškais - trečias ir taip pat turi visus teorinius šansus savąjį atginti į aukštesnę poziciją čempionato finiše.

Galingiausių automobilių klasėje „SGC 4“ neblogai klostosi Justinui Kvaraciejui su „Subaru Impreza“ (46 tašk.). Kad ir kaip trasose akseleratorių bespaustų kiek senesnės kartos „Imprezą“ pilotuojantis Audronis Gulbinas, tačiau sezono lyderis jau susikrovė gan saugų pranašumą, kurį tereikia palaikyti.

Visiškai nesenai ralyje „Aplink Lietuvą“ prezidentės taurę laimėjęs A. Gulbinas šiuo metu su 35 taškais yra antras. Trečią vietą klasėje užsiėmęs Lukas Pečeliūnas į sezono kraitį yra įsidėjęs 27 taškus ir, žiūrint iš teorinės pusės, šansus palypėti aukščiau čempionate taip pat turi realius.

Daugiau nei 60 sportininkų šiemet klasifikuota laisvoje automobilių įskaitoje „OC“ ir čia kova dėl sezono trejeto – labai agresyvi. Kol kas  visas varžovų pastangas savo ratais „traiško“ Justinas Kvaraciejus (46 tašk.), kuris tris čempionato etapus laimėjo ir tik viename buvo antras, kai nusileido Tomui Buškevičiui. Pastarasis lenktynininkas, dalyvaujantis tik „OC“ įskaitoje, nuo Justino atsilieka 15 taškų. Nors lyderį jam pavyti bus sunku, tačiau reikia dairytis ir į veidrodėlius: ant „nuospaudos“ lipa A. Gulbinas. Iki T. Buškevičiaus Audroniui trūksta vos 2 taškų. „OC“ klasėje antros vietos likimas kabo ant plauko, tad kieno nervai yra šaltesni – sužinosime šį šeštadienį Druskininkuose.

Nėra nė menkiausios abejonės, jog išvardinti sportininkai kovodami „Dzūkijos taurėje“ tempo nemažins. Visi jie jau yra užsiregistravę, tad laukia labai graži bei azartiška kova. Motyvuoja ir tai, jog absoliučiai geriausią laikų sumą parodžiusiam sportininkui atiteks papildomas trofėjus – Druskininkų savivaldybės mero taurė. 2015 m. ši taure keliavo į Kęstučio Bielevičiaus, vairavusio „Subaru Impreza“, kolekciją.

Renginys - visiškai nemokamas, per dieną laukia keli šimtai unikalių startų. Laukiame visų Druskininkuose rugsėjo 15 dieną.

Ronaldas Rutkauskas

  • Apie Druskininkų trasą

6-ojo Lietuvos „H2Auto“ greičio slalomo čempionato „Dzūkijos taurės“ etapo varžybų valdymo centras įsikurs Gardino g. 3, prie Turizmo ir verslo informacijos centro. Lenktynėms nuo 8 iki 18 val. bus uždaryta Gardino gatvės atkarpa nuo miesto autobusų stoties iki sankryžos su Veisiejų gatve. Druskininkuose bus ribojamas automobilių, o dalinai – ir  pėsčiųjų judėjimas. Žiūrovų vienoje vietoje lauks iškart keli „karšti“ trasos taškai, kavinė, muzika bei varžybas stebėti padėsiantis lenktynių komentatorius.

Sportininkai Druskininkų trasą įveiks po 5 kartus. 3 kartus jie startuos į vieną pusę ir 2 į priešingą su nežymiu trasos įveikimo schemos pakitimu. Vidutiniškai ruožą kurorte sportininkai įveikia per 1 minutę ir 25 sekundes.

  • Varžybų eiga

Greičio slalomo lenktynės Druskininkuose startuos rugsėjo 15-ąją, šeštadienį, 10 valandą. Važiavimai bus vykdomi grupėmis -  pirmi startuos ir 5 važiavimus be sustojimo įveiks į vieną grupę sujungti „SGC 1“/„SGC 2“ klasės sportininkai, po jų – antroji grupė „SGC 3“ ir varžybas užbaigs galingiausių automobilių grupė sudaryta iš „SGC 4“ bei „OC“ klasės automobilių.

Starto/finišo sistemą prižiūrės komanda Finisas.lt, čia rezultatus bus galima sekti realiu laiku, taip pat laukia ir kita staigmena -  organizatorių komanda - Alytaus „Marimotors racing“ - pasirūpino tiesiogine vaizdo transliacija. Ji nuo 10 val. bus rodoma renginio informacinio partnerio 15min portale Gazas.lt. Greičio slalomas gyvai bus rodomas pirmą kartą per visą čempionato istoriją.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt