2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraVerslas
2018 Rugsėjo 9d.
0

Alytaus kino teatre žiūrimiausi filmai – lietuvių ir amerikiečių (TOP-3)

title

Lietuvoje atlikta apklausa parodė, kad kino teatruose ne rečiau kaip kartą per 2-3 mėnesius lankosi kas 3-ias šalies gyventojas. „Dažniausiai į šią pramogų ir kultūros erdvę veržiasi didmiesčiuose gyvenantys moksleiviai bei studentai, mėgstantys komedijas“, - teigiama „Nielsen“ atliktoje reprezentatyvioje gyventojų apklausoje.

Su šiomis ir kitomis tendencijomis sutinka „Dainavos“ kino teatro vadovas, Alytaus miesto savivaldybės įmonės Alytaus telekinas direktorius Kęstutis Repečka. Jo vadovaujamame kine žiūrimiausi šiemečiai filmai yra:

1. „Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta“, Lietuva


2. „Moterys meluoja geriau. Robertėlis“, Lietuva


3. „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“ (Paskutinysis skyrius), JAV

Komedijos (iš nr. 3 – pirmos 2) yra labiausiai mėgstamos šalyje. Lietuvos kino centro sudarytas 1993-2017 metų kino topas:

1. „Redirected / Už Lietuvą!“ (2014 metai), Lietuva


2. „Trys milijonai eurų“ (2017 m.), Lietuva


3. „Pakalikai“ (2015 metai), JAV

Komedijos žanro filmams pirmenybę teikia daugiau kaip pusė žiūrovų (55 proc.). Dėmesio sulaukia ir nuotykių (47 proc.), veiksmo (43 proc.), romantinės komedijos (38 proc.).  Didžiajame ekrane rodomi filmai labiausiai traukia jaunimą –  Lietuvos kino teatruose daugiausia (56 proc.) lankosi 16-19 m. jaunuolių ir 20-24 metų šalies gyventojų (41 proc.).

Jaunimo iki 25 metų amžiaus grupėje komedijas renkasi trys ketvirtadaliai, tarp 55-64 metų gyventojų šiam žanrui pirmenybę teikia trečdalis – šioje auditorijoje populiaresni istoriniai filmai (34 proc.).

Kino teatruose reguliariai lankosi 50 proc. studentų ir 17 proc. pensininkų. Daugiausia kino lankytojų – Vilniuje, čia  – į filmus reguliariai eina 43 proc., 38 proc. - klaipėdiečių, 36 proc. - šiauliečių, 35 proc. - panevėžiečių ir 33 proc. - kauniečių. Kituose miestuose kino teatruose nuolat lankosi apie 22 proc. gyventojų. Tyrimo duomenimis, 38 proc. Lietuvos gyventojų filmus kino teatruose žiūri retkarčiais, o 32 proc. užsuka rečiau nei kartą per metus arba išvis neužsuka.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusius metus Lietuvos kino teatruose apsilankė 4 mln. 150 tūkst. žiūrovų, jų skaičius išaugo 359 tūkst. Kino teatrai filmus rodė 83 kino salėse, turinčiose 18,3 tūkst. žiūrovų vietų. Vienoje kino salėje per metus filmų vidutiniškai buvo parodyta gerokai per 1 tūkst.

Pasak K. Repečkos, „Dainavos“ kino teatre atnaujinams ne tik repertuaras, tačiau ir patalpos. Sutvarkytas fojė, tualetas – taip pat tvarkingas. „Tiesa, gal ne visiems toks būdas patinka“, - apie „tupimą“, o ne „sėdimą“ kozetą šmaikštauja „Dainavos“ kino vadovas, pridurdamas, kad sveikatos specialistų yra įrodyta, kad „...tupėjimas - sveikesnis ir higieniškesnis būdas...“.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt