19 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 25d.
Transportas
2018 Rugpjūčio 22d.
3

VIN numerio patikra atskleidžia automobilio istoriją

title

Kiekvienai transporto priemonei yra suteikiamas unikalus kodas, vadinamas VIN kodu, leidžiantis identifikuoti tą transporto priemonę ir atskleidžiantis nemažai informacijos apie automobilio gamyklinius parametrus. VIN kodas taip pat naudojamas transporto priemonės registracijos metu, pagal jį kaupiama informacija apie transporto priemonės istoriją, todėl prieš įsigyjant naudotą automobilį būtina ją patikrinti. Tai padeda išsiaiškinti, ar transporto priemonės pardavėjas yra sąžiningas ir atskleidžia visą informaciją apie planuojamą įsigyti automobilį.

Kas yra VIN kodas?

VIN kodas (angl. Vehicle Identification Number) yra 17 simbolių ilgio unikalus kodas, suteikiamas kiekvienai pagamintai transporto priemonei. Pirmi 9 simboliai nurodo automobilio gamintoją, šalį, kurioje automobilis buvo surinktas, taip pat pateikia nemažai informacijos apie automobilio klasę ir gamyklinę komplektaciją. Paskutiniai 8 simboliai yra unikalus kodas, priskirtas to modelio ir klasės automobiliui. VIN kodas visuomet pateikiamas automobilio dokumentuose, jį taip pat galima rasti ant automobilio korpuso, prietaisų skydelio ir kitose automobilio vietose.

Kodėl svarbu tikrinti automobilio istoriją prieš jį įsigyjant?

Automobilio istorijos tikrinimas pagal VIN kodą gali padėti atskleisti daug informacijos apie transporto priemonę. Turint šią informaciją nesudėtingai galima palyginti, ar informacija, pateikiama skelbime yra teisinga. Tai leis išvengti apgavysčių ar net padės apsisaugoti nuo vogtos transporto priemonės įsigijimo.

Dažniausiai klastojama informacija apie automobilį

Vis dar paplitusi praktika kuomet naudotų automobilių pardavėjai nepateikia visos informacijos apie automobilį ar klastoja kai kuriuos duomenis. Automobilio istorijos patikra padės išvengti nemalonių situacijų.

Perkant naudotą automobilį dažniausiai susiduriama su odometro parodymų klastojimu – sumažinamas automobilio nuvažiuotų kilometrų skaičius (rida). Automobilio istorija gali parodyti, kokie paskutiniai duomenys buvo fiksuoti techninės apžiūros metu, todėl jeigu duomenys neatitinka skelbime deklaruojamų – reikėtų sunerimti.

Kitas dažnai pasitaikantis apgavystės atvejis – automobiliai po sunkių avarijų yra suremontuojami ir juos bandoma parduoti kaip avarijų nepatyrusius automobilius. Ne specialistui sunku tokias transporto priemones atskirti be papildomos patikros autoservise. Automobilio istorija gali parodyti informaciją apie tai, ar transporto priemonė nebuvo patyrusi rimtų avarijų, skendimų. Tai padeda apsisaugoti nuo brokuotos transporto priemonės įsigijimo.

Kartais rinkoje pasitaiko vogtų automobilių. Nors informacija apie tai, ar transporto priemonės nebuvo vogta ar nėra areštuota tikrinama automobilio registracijos metu, paaiškėjus tokiam faktui sulauksite nemalonumų. Ypač tuomet, jeigu pinigus jau sumokėjote, kadangi vogta transporto priemonė bus konfiskuota. Todėl tikrinant automobilio istoriją reikia atkreipti dėmesį, ar automobilis nėra įtrauktas į vogtų automobilių duomenų bazes.

Kur ir kaip galima patikrinti automobilio istoriją

Automobilio istoriją galima patikrinti internete. Lietuva, kaip ir kitos valstybės turi jose registruotų automobilių duomenų bazes, kuriose kaupiama informacija apie transporto priemonę po to, kai ji yra užregistruojama toje šalyje, todėl tikėtina, kad nerasite visos jus dominančios informacijos.

Neseniai Lietuvoje veiklą pradėjo startuolis CarVertical, kuris siūlo automobilių istorijos patikros paslaugas pagal VIN kodą. Suformuotoje ataskaitoje rasite visą Jus dominančia informaciją apie transportą priemonę, surinktą iš įvairių skirtingų duomenų bazių internete. Todėl pateikiama informacija yra maksimaliai išsami. Maža to, ši bendrovė bendradarbiaudama su GPS monitoringo kompanija GPSWOX, gali pasiūlyti automobilio istoriją realiu laiku (jei transporto priemonėje yra sumontuotos papildomas GPS įrenginys).

Kur rasti automobilio VIN kodą?

Automobilio VIN kodas visuomet nurodomas transporto priemonės dokumentuose – techniniame pase. Jį taip pat galima rasti ant transporto priemonės. Labai dažnai kodas būna nurodytas vairuotojo pusėje ant prietaisų skydelio, todėl yra gerai matomas per priekinį stiklą iš išorės. VIN kodas taip pat iškalamas keliose vietose automobilio korpuse prie variklio ar kitose vietose. Skirtingi gamintojai VIN kodą gali nurodyti dar keliose skirtingose vietose, todėl internete galima pasitikslinti, kur konkrečiame automobilyje turi būti nurodytas VIN kodas.


Komentarai

3
Komentuoti
Panevezietis2019-05-12
Sumokejau 15eu, gavau tik kad neieskoma.. o apie rida isvis nieko,tipo duomenu nerasta.. va tau ir patikrinimas bl
to Atomoto2018-08-23
O iš kur žinoti ar ji gera? Bent vieną kartą leistų pasitikrinti nemokamai, tai tarkim, patikrinęs savo automobilį galėčiau įvertinti kiek yra teisybės. O dabar gali sumokėti 20 eurų ir gauti gerą puodą makaronų.
Atomoto2018-08-22
Seniai reikia geros vin patikros sistemos
traffix.lt