20 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
AlytusNelaimėsVerslasVideoreportažaiTechnologijos
2018 Rugpjūčio 16d.
1

Alytuje dirbančius kauniečius suklaidino liūčių nenumačiusi orų prognozė (©️ VIDEOREPORTAŽAS)

titleLaikinosios sostinės įmonė dirbo Daugų gatvėje ir, nesitikėdama gausaus lietaus, vamzdyje padarė taip vadinamą „kamštį“, tačiau sinoptikai suklydo. Antradienį praūžusi nors ir trumpalaikė liūtis padarė žalos didžiosios Dailidės ežerėlio prieigoms. Dėl išplauto grunto lūžo naujas asfaltas, pakelėje vanduo suformavo du griovius, o išplautas žvyras nugarmėjo ežerėlio linkAlytausgidas.lt nuotr.

Kad ne visada verta vadovautis sinoptikų prognozėmis įsitikino kauniečių įmonė KRS, tvarkanti Alytaus miesto vandentiekio tinklus.

Laikinosios sostinės įmonė dirbo Daugų gatvėje ir, nesitikėdama gausaus lietaus, vamzdyje padarė taip vadinamą „kamštį“, tačiau sinoptikai suklydo.

Antradienį praūžusi nors ir trumpalaikė liūtis padarė žalos didžiosios Dailidės ežerėlio prieigoms. Dėl išplauto grunto lūžo naujas asfaltas, pakelėje vanduo suformavo du griovius, o išplautas žvyras nugarmėjo ežerėlio link. Liūties metu išvirto šalia dviračių tako esantis medis.

UAB „Dzūkijos vandenys" atstovas Leonas Mackevičius sako, jog metriniai lietaus surinkimo šuliniai su tokia liūtimi turėjo susitvarkyti nesunkiai, tačiau tuo metu čia darbavosi vandentiekio tinklus tvarkanti įmonė, kuri trasoje ir padarė taip vadinamą „kamštį“, o tuo metu staiga pradėjo lyti.

Vanduo į Daugų gatvę atiteka iš Vidzgirio ir Santaikos gatvių, todėl vanduo pramušė šulinį ir ėmė tekėti link didžiosios Dailidės.

Pasirodo, kauniečiai vadovavosi Gismeteo.lt orų prognoze, kuri didelio lietaus neprognozavo. Skirtingai nei minėta prognozių sistema, kitos lietuvių, o ypatingai kaimynų lenkų informacinės orų sinoptinės bazės ne tik „pranašavo“ lietų, tačiau ir dideles liūtis.

Kauniečius samdantys „Dzūkijos vandenys" dar antradienį rangovams pranešė apie sugadintą asfaltą ir išplautą pakelę. KRS darbų ėmėsi ketvirtadienį ryte ir popietų pakelės griovys buvo išlygintas, kelias - išvalytas.

Kol kas į ežerėlį subėgantis vanduo - nevalomas.


Komentarai

1
Komentuoti
mmm2018-08-17
uspils tuos grovius ir viskas? taigi ten jau pagrindas sugadintas, ilgai nestoves tas kelias ties krastais, sutrukines ir subyres. b-et toks tvarkymas tai.( nekaltinu darbuotoju tik ju vadovus nes liuti tai prognozavo )
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė