1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
ĮdomuJaunimasŠvietimas
2018 Liepos 30d.
0

Alytiškis su projektu „Misija Sibiras“ aplankė lietuvių tremčių vietas Kazachstane

titleNuotraukų galerija „Misija Sibiras“ dalyviai su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite Roberto Dačkaus nuotr.

„Stovėti priešais kryžių, pastatytą savo pačių rankomis, giedoti Lietuvos himną, Tautišką giesmę yra neapsakomas jausmas. Tai – tokia didžiulė jėga!“, - projekto „Misija Sibiras“ dalyvis, 18-metis alytiškis Domas Zenkevičius. Iš Kazachstano jis grįžo su kitais 23 „Misija Sibiras“ dalyviais.

Pasak D. Zenkevičiaus, kad permainingos gamtinės sąlygos leido įsijausti į tai, ką vadinamojoje „Pragaro žemėje“ išgyveno Lietuvos politiniai kaliniai, tremti į Kazachstaną.

Misija vyko Kazachstano Karagandos regioną, kur ir buvo kalinami Lietuvos politiniai kaliniai, per 20 dienų nukeliavo apie 3 tūkst. kilometrų  Balchašo, Džezkazgano ir minėtos Karagandos regionuose,  pastatė 6 kryžius, inventorizavo 16 ir sutvarkė 200 kapinių.

Kazachstano teritorijoje veikusiuose lageriuose buvo kalinama apie 20 tūkst. politinių kalinių iš Lietuvos, o pagal lietuvių tremties skaičius Kazachstaną lenkia tik Rusija, į kurią „Misija Sibiras“ šiemet buvo neįleisti pirmą kartą nuo 2006 metų.

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt