2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaDruskininkaiSveikata
2018 Liepos 23d.
2

Dzūkijoje pradėtas „Pažadas sveikatai“ mėgina vaikus atitraukti nuo ekranų

titleNuotraukų galerijaHigienos instituto atlikto tyrimo duomenimis, vos 1 iš 10 moksleivių ne pamokų metu užsiima sportu, tik kas antras vaikas valgo pusryčius, o vaisius ar daržoves bent kartą per dieną valgo tik 4 iš 10 vaikų, net 2 iš 10 kasdien daugiau kaip 4 val. praleidžia prie televizoriaus ir kompiuterio

Dzūkijoje pradėtas edukacinis projektas „Pažadas sveikatai“. Druskininkų „Saulutėje“ animacinių filmų režisierius Valentas Aškinis ir dailininkė animacinių filmų režisierė Jūratė Leikaitė su vaikais kūrė edukacinius animacinius filmus apie tai, kaip sveikai ir linksmai gyventi.

Projekto metu bus sprendžiama problema, jog šalyje vaikai, net ir turintys žinių apie sveiką gyvenseną, neturi sveiko gyvenimo įgūdžių, o taikantys sveiko gyvenimo praktinius įgūdžius, tą daro nereguliariai.

Higienos instituto atlikto tyrimo duomenimis, vos 1 iš 10 moksleivių ne pamokų metu užsiima sportu, tik kas antras vaikas valgo pusryčius, o vaisius ar daržoves bent kartą per dieną valgo tik 4 iš 10 vaikų, net 2 iš 10  kasdien daugiau kaip 4 val. praleidžia prie televizoriaus ir kompiuterio.

Šio projekto metu siekiama skatinti sveikatos kultūrą, didinti vaikų suvokimą, kad sveikai gyventi yra įdomu ir šaunu bei priminti, kad kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už savo sveikatą.

Projekto metu sveikatos priežiūros įstaigose vyksta edukaciniai užsiėmimai, kurių temas išgrynino patys gydytojai. Susitikimų metu gydytojai ir visuomenei žinomi žmonės besigydantiems vaikams pasakos apie aktyvų, bet saugų laisvalaikį, tinkamą mitybą, kalbėsis, kaip gyventi be streso, suvaldyti krūvį mokykloje, užklasinėje veikloje ir mokėti pailsėti, kaip netapti priklausomais nuo kompiuterių bei telefonų. Savo mintis vaikai iliustruos piešiniuose, kurie taps animacinių filmų apie sveiką gyvenseną pagrindu.

Pasak Druskininkų „Saulutės“ vaikų reabilitacijos skyriaus vedėjos Rimos Pikūnienės, labai svarbu, kad besigydančius vaikus suptų kvalifikuoti specialistai, jauki atmosfera, kad jie gautų kokybiškas medicininės reabilitacijos paslaugas, tačiau būtinas ir paties paciento indėlis.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
VALENTAS AŠKINIS2018-12-16
Filmus galite pažiūrėti čia:
CUKRINIAI KATINĖLIAI
https://youtu.be/E7bBDRRo3iQ

GYVENIMAS BE STRESO
https://youtu.be/aoG1Khkw5_Q

NORIU KOMPIUTERIO
https://youtu.be/M-E3PcXGIW4

PABĖGĘS TELEFONAS
https://youtu.be/YAgz_LHeutM

„ŠAUNIEJI“ EKSTREMALAI
https://youtu.be/lZC_GXJEclk

SUNKI KUPRINĖ
https://youtu.be/ONYE18l1aos

SVEIKO MAISTO PUSRYČIAI – JĖGA!
https://youtu.be/eJ0KtWpk_KI
kolasa2018-07-23
apsikti sveikuoliai baigia isproteti jau ir vaikus nori itraukti i ta mesla
traffix.lt