4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2018 Liepos 20d.
0

„Bonsai studija“ Dzūkijos gyventojus kvies pažinti Japoniją ir rytų kultūrą

title„Bonsai studija“ nuo savo veiklos pradžios jau suorganizavo 10 tarptautinių bonsų ir akmenų komponavimo meno (suiseki) parodų, 5 Japonijos menų festivalius, išleido knygą apie Japoniškus sodus bei surengė apie 100 įvairių paskaitų apie bonsų meną

I Alytuje registruotos „Bonsai studijos“ atstovai programos „Mes – bendruomenė“ konkursui pateikė projektą „Kultūra suvienijanti kartas!“ ir gavo „Maximos“ paramą. Jos finansavimas skirtas ne tik „Bonsai studijai“, bet ir dar 7 bendruomenėms savo sumanytiems projektams įgyvendinti, kuriems išdalinta 70 tūkst. eurų.

„Bonsai studija“ nuo savo veiklos pradžios jau suorganizavo 10 tarptautinių bonsų ir akmenų komponavimo meno (suiseki) parodų, 5 Japonijos menų festivalius, išleido knygą apie Japoniškus sodus bei surengė apie 100 įvairių paskaitų apie bonsų meną. Pasak studijos vadovo Kęstučio Ptakausko, laimėtas finansavimas suteiks galimybę ir toliau sėkmingai plėtoti studijos veiklą.

Projekto autoriai ketina panaudoti organizuodami įvairius edukacinius užsiėmimus – paskaitas apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymus ir nykštukinių medžių (bonsų) formavimo dirbtuves.

„Japonijos bei rytų kultūra yra labai turtinga savo filosofija, menais ir tradicijomis. Rengdami paskaitas bei seminarus, kviesdami bonsų meistrus iš įvairių pasaulio bei Europos šalių, organizuodami parodas bei susitikimus, mes siekiame pasidalinti turimomis žiniomis bei patirtimi su kuo daugiau žmonių – ir gyvenančių aplinkui, ir atvykstančių iš svetur. Gautas „Maximos“ finansavimas leis tai daryti dar aktyviau“, – teigia K. Ptakauskas.

Pasak „Bonsai studijos“ atstovo, tokios programos kaip „Mes – bendruomenė“ gali padėti  suvienyti ne tik Lietuvos miestuose veikiančias bendruomenes, bet ir skirtingas jose gyvenančiųjų kartas bei įgyvendinti bendras svajones. Studija siekia ne tik priartinti Japonijos kultūrą prie bendruomenės narių, bet ir prisidėti prie dialogo tarp skirtingų Alytaus mieste gyvenančių kartų užmezgimo, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių užimtumo didinimo.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt