0 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Alytus112Laisvalaikis ir kultūra
2018 Liepos 19d.
2

Alytaus sode piktavalių nuniokoti instrumentai bus sutvarkyti

titlePiktavaliai sugadino lauko instrumentus Alytaus miesto sode. Viena instrumento dalis rasta numesta žolėje, kita - pasisavinta

Alytaus miesto sode, šalia Dailės mokyklos įrengtoje lauko muzikos instrumentų aikštelėje mėgstantys pagroti mažieji alytiškiai ir suaugusieji  kai kuriais instrumentais groti jau nebeturi galimybės – neseniai piktavaliai nutraukė prie dviejų instrumentų buvusias groti skirtas lazdeles. Vieną jų VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ miesto sodo teritoriją prižiūrintys darbuotojai rado numestą žolėje, kitas buvo pasisavintas.

„Apmaudu, kad groti skirtos lazdelės piktavališkai nupjautos. Šios lazdelės buvo sukomplektuotos kartu su lauko instrumentais, tad kol rasime tiekėją, galintį pasiūlyti tinkamas lazdeles, šiek tiek užtruks“, –  teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Pasak P. Raškauskienės, liūdna, kad alytiškiai nesaugo visiems miesto gyventojams priklausiančio turto, juk remonto darbai kainuoja, o už juos atsiskaitome mūsų visų – mokesčių mokėtojų – lėšomis. Prieš keletą dienų baigti vaikų žaidimų aikštelių įrengimo darbai. Anot miesto ūkio skyriaus vedėjos, būtų labai apmaudu, jeigu ir čia pasidarbuotų piktavaliai.

Lauko instrumentų aikštelę įrengusios UAB „Dego“, o dabar UAB „Percussion play  Baltics“ direktorė Eglė Prieskienienė teigia, jog toks atvejis, kai lauko instrumentų aikštelėje piktybiškai „pasidarbuoja“ piktavaliai, yra pirmas ir tikėtina, jog paskutinis.  

Pastebima, kad vis tik atsiranda vis daugiau miesto aplinką ir įrenginius prižiūrinčių nei juos niokojančių žmonių: „Lauko instrumentų aikštelę, ko gero, nuniokojo  keli alytiškiai, tačiau socialiniuose tinkluose dažnai pastebiu kiek daug  alytiškių  dalijasi Alytaus miesto sode  lauko instrumentais grojančių ir tuo besidžiaugiančių artimųjų ar draugų nuotraukomis. Tai reiškia, kad žmonių kultūra ir supratimas keičiasi – pamažu pradedame suvokti, kad turime tausoti, o ne niokoti mums visiems priklausantį turtą,“ – teigia  E. Prieskienienė.

Alytaus miesto savivaldybė prašo gyventojų būti tikrais savo miesto šeimininkais, neniokoti miesto įrenginių. Juk tik tausodami ir besirūpindami  mus supančia aplinka galėsime gyventi gražiame ir tvarkingame mieste.

Alytaus m. savivaldybės viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija 


Komentarai

2
Komentuoti
vaska2018-07-19
na musu laikais apie 1970m. mes nezinodami sios zaliosios mokykleles istotorijos,tikrai su pagarba I ja zvelgeme.netgi atsimenu a.a. klases aukletoja vinikaiti.pavyzdingas elgesys ir rukaliu parke netoleracija.
ell2018-07-19
Na, tam tikro mentaliteto zmoniu neperauklesi, visur ju yra :)
traffix.lt