1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
SportasFutbolas
2018 Liepos 12d.
1

Europos lygos futbolą Alytuje trikdė rungtynes nutraukusi liūtis, Lietuvos atstovų pergalę lėmė vienas įvartis (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaLiūties apsemtas Alytaus miesto stadionas. Europos lygos rungtynės buvo sustabdytosΑΠΟΛΛΩΝ nuotr.

UEFA Europos lygos rungtynės Alytaus stadione liepos 12-ąją buvo sutiktos nesvetingai – prieš susitikimą ir jo metu iškrito kone visos dekados kritulių norma.

Ketvirtadienio vakarą Dzūkijos sostinėje su lietumi ir žaibu, ne tik tarpusavyje kovojo Lietuvos futbolo taurės laimėtojas Kauno „Stumbras“ ir Kipro vicečempionas Limasolio „Apollon“. Žaidimas, kurio metu svečiai jau buvo smūgiavę į vartų konstrukciją, truko daugiau nei pusę pirmojo kėlinio, kol buvo nutrauktas.

Teisėjas iš Gruzijos Georgi Vadačkorija 28 min. nuspręndė susitikimą stabdyti, o futbolininkai į poilsio kambarius išėjo per aikštę, kur galėtų vykti vandens sporto šakų varžybos, o ne futbolas.

ATNAUJINTA

Kelis kartus laikinai, o paskui ir ilgam buvo nutraukta ir tiesioginė vaizdo transliaciją per nacionalinį TV kanalą.

Per 15 minučių nuo rungtynių sustabdymo stadione susikaupusio vandesns dalis subėgo į drenažo angas, kad tai vyktų greičiau apsauginės dangos buvo nuimtos.

Praėjus geram pusvalandžiui nuo rungtynių stabdymo teisėjai ir tarptautinis komisaras dar neturėjo sprendimo.

Debesys, griausmai, žaibai nuo Alytaus nesitraukė, nors lyti nustojo. 

Iš pasitarimo į stadioną vėl atėjęs komisaras pranešė, kad galutinis sprendimas dėl rungtynių tęsimo ar nukelimo bus priimtas per 15 minučių.

Negailestingi orai į šalį nuvijo futbolą, stadioną paliko ir dalis žiūrovų.

Kad dar turės galimybę sugrįžti į aikštę tikėjosi Lietuvai atstovaujančio „Stumbro“ vienuoliktukas su 3 lietuviais - kapitonu Rimvydu Sadausku, Dominyku Galkevičiumi ir praėjusiame sezone Alytuje, DFK „Dainavoje“ žaidusiu Luku Čerkausku. Ne daugiau kipriečių buvo ir „Apollon“ starto vienuoliktuke.

Po daugiau nei valandos, 21.35 val., rungtynės buvo atnaujintos, kaip ir tiesioginė jų transliacija per TV.

Futbolininkai žaidimą pratęsė nuo 28 minutės.

Po beveik 10 žaidimo minučių lietus vėl įsismarkavo, virš Alytaus sugrįžo ir futbolininkų gyvybei pavojingi žaibai.

Kipriečiai buvo laikomi susitikimo Alytuje favoritais, tai jie įrodinėjo sudėtingoje aikštėje.

Specialistų teigimu, sudėtingos gamtinės sąlygos išlygina varžovų pajėgumą. Tuo spėjome įsitikinti vos atnaujinus žaidimą - po svečių smūgio kamuolio greitis sumažėjo taip, kad kūnu vartus spėjo uždengti ant žemės kritęs kauniečių kapitonas.

 Stambiausio laukinio Europos žvėries stumbro simbolio atstovų ir šviesos dievo Apolono kariaunos dvikovos kėlinys baigėsi 0:0.

Su neplanuotomis pertraukomis pirmoji susitikimo dalis truko tiek, kiek paprastai trunka visos rungtynės - beveik 2 valandas. 

PAPILDYTA

Pertraukos metu aikštę mėgino sausinti tiek stadiono darbuotojai, tiek savanoriai ir visi kiti pagalbininkai.

Antroje dvikovos dalyje tribūnose tapo girdimi Kipro komandos sirgaliai, Kauno ekipa organizuotų fanų neturi, o alytiškiai ir kiti vietiniai tildyti ar peršaukinėti svečių nemėgino, nebent kaskart garsiau pašvilpdami.

Kaip ir ankstesnėse UEFA Europos lygos rungtynėse, kurias Alytuje žaidė FK „Trakai“ ir Velso „Druids“, „Stumbro“ kovoje su „Apollon“,  užsienio futbolo aistruolių grupelė nebuvo gausi - apie keliasdešimt ultrų, pasidabinusių savo klubo atributika.

Nuo bręstančio įvarčio 58 min. šeimininkus vėl išgelbėjo aikštėje telkšojusi bala. Ji sustabdė nubėgti su kamuoliu mėginusį Kipro komandos atakų lyderį, buvusį Porto „Boavista“ puolėją André Schembri iš Maltos.

22.30 val. liūtis nuo Alytaus pasitraukė. Atrodė, kad iš aikštės komandos pasitrauks be įvarčių, bet ne. „Stumbro“ legionierius, po keitimo į žaidimą įsijungęs Levan Matčarašvili iš Gruzijos, perėmė kamuolį, perbėgo visą aikštę ir nuginklavo patyrusį „Apollon“, buvusį „Porto“ vartininką Bruno Vale iš Portugalijos.

1:0! Tokiu rezultatu ir pergalingu kauniečių debiutu Europos lygoje baigėsi rungtynės, o iškart po finalinio švilpuko į Alytų vėl simboliškai grįžo liūtis. Kipro futbolo gerbėjams tai buvo dvigubas smūgis - išvakarėse Marijampolėje jų šalies čempionas „Apoel“ 1:3 pralaimėjo „Sūduvai“.

Tiesa, tiek „Stumbrui“, tiek visiems Lietuvos futbolo sirgaliams po pergalės lietingame, tačiau mums sėkmingame Alytaus stadione nereiktų apsigauti. Lygiai prieš 3 metus, liepą „Apollon“ Vilniuje su „Trakais“ sužaidė 0:0, tačiau Kipre „riterius“ sutriuškino į vienus vartus - 4:0.

„Stumbrui“ Kipre sekėsi atsilaikyti vos iki 7 min., kai pasižymėjo šeimininkų legionierius iš Ispanijos Héctor Yuste. Rungtynių rezultatas 1:0 (bendras 1:1) buvo iki 62 min., kai Lietuvos atstovų vartininką iš Brazilijos Rodrigo Josviaki dar kartą nuginklavo tas pas ispanas. Per likusį ir teisėjo iš Albanijos Eldorjan Hamiti pridėtą 4 min. laiką kipriečių legionierius iš Serbijos Saša Marković smūgiavo į virpstą, o svečiai progų pakeisti rezultatą nesusikūrė.

Fotogalerija

  • Skaitytojo nuotr.
  • ΑΠΟΛΛΩΝ nuotr.
  • ΑΠΟΛΛΩΝ nuotr.
  • ΑΠΟΛΛΩΝ nuotr.

Komentarai

1
Komentuoti
Vainikonis2018-07-13
Alytuje vandensvydžio tradicijos pratęstos
traffix.lt