11 c Alytus
Sekmadienis, Balandžio 5d.
ĮdomuVideoreportažai
2018 Liepos 11d.
2

Alytaus „zonai“ reikės ne tik naujo buhalterio, tačiau ir vadovo

title2018-ųjų liepos 27-oji turėtų būti paskutinė daugiau nei 15 metų Alytaus pataisos namams vadovavusio direktoriaus K. Jasmonto darbo dienaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus pataisos namai (APN), pačių kalinių vadinami „zona“, yra paskelbusi konkursą buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjo pareigoms, tačiau šią vasarą naujo kvietimo galės ieškoti ir norintieji vadovauti šiai įstaigai.

Liepos 27-oji turėtų būti paskutinė APN direktoriaus Kęstučio Jasmonto darbo diena, laikinai vadovo pareigas, matyt, turės eiti pavaduotojai Vygantas Laučys arba Raimundas Markauskas.

Prieš atsisveikindamas su darboviete K. Jasmontas ne tik spėjo padėkoti į pensiją išlydėtam ilgamečiam įstaigos ūkvedžiui Rimantui Aleknavičiui ir kitiems specialistams, tačiau ir priimti naująjį pavaduotoją, buvusį Seimo narį R. Markauską.

APN priklauso Kalėjimų departamentui, kurį valdo Teisingumo ministerija. Jos vadovo, buvusio Varėnos rajono mero Elvino Jankevičiaus,  teigimu, „Alytaus pataisos namuose buvo nemažai problemų, kurios nesprendžiamos“, tarp probleminių buvo minėti ir mobiliojo ryšio blokavimo technikos pirkimai, o įstaigos medikų ir kitų darbuotojų sulaikymai platinant medicininius ir narkotinius preparatus su priekaištais vadovui kol kas nesiejami. 

K. Jasmontui priklausys valstybinė vidaus tarnybos statutinio pareigūno pensija, o jeigu pavyks susitarti su ministerija – ir pusės metų atlyginimo dydžio išmoka. K. Jasmontas APN pradėjo vadovauti 2002 m., tuomet pakeitęs vadovą Kęstutį Šapalą, kuris dar anksčiau dirbti atėjos vietoje ilgamečio „zonos“ vado Kazio Dainoto Balzario.

Caro kariuomenės ir naujesniuose pastaruose Ulonų gatvėje veikiantys Alytaus pataisos namai skaičiuoja daugiau nei 60-metų, o šiemet – lygiai tiek nuo to laiko, kai iš pataisos darbų kolonijos Nr. 4 virto  griežtojo režimo pataisos darbų kolonija (OČ 12/4).

„Zona“ Alytaus pataisos namais buvo pervadinta prieš 15 metų. Įdomu yra tai, kad K. Jasmontas į Alytaus kalėjimui kaip laikinas vadovas pradėjo vadovauti po ankstesnio vadovo K. Šapalo ir visos „serijos“ darbuotojų atleidimų, taip pat Kalėjimų departamento direktoriaus Jono Blaževičiaus atsistatydinimo dėl Ulonų gatvėje išplitusio žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV).  

Daugiausia kalinių – per 2 tūkst. 200 – Alytaus „zonoje“ kalėjo 1985 m., pastaraisiais metais buvo virš 1 tūkst., o dabar tiek nesiekia. Alytausgidas.lt duomenimis, šią vasarą kalinčiųjų Ulonų gatvėje skaičius yra apie 750.

Prie kalėjimo veikia gamykla, kurios produkciją trispalves roges, galima įsigyti prekybos centruose, APN patalpose yra Kristaus karaliaus koplyčia, muziejus, kultūros, laisvalaikio centras, sporto klubas, futbolo, krepšinio aikštelės, Alytaus jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos padalinys, o netoli, kitoje Ulonų g. pusėje – po kalėjimo grįžti į viešąjį gyvenimą padėti mėginantys  Pusiaukelės namai.


Komentarai

2
Komentuoti
vardas2018-07-17
užtušuokit nuteistųjų veidus, nes bus reikalų
...2018-07-12
Mieli, žurnalistai, ar turite nuteistųjų leidimus visuomenei paviešinti nuotraukas, kuriose puikiai matosi jų veidai?
traffix.lt