16 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
AlytusVerslasAktualijos
2018 Liepos 11d.
0

Naują gamyklą Alytuje pasistatė Baltijos šalyse didžiausia stiklo paketų gamintoja

titleNuotraukų galerijaPlanuojama, kad nauja gamykla Alytuje, pastatyta prie buvusio eksperimentinio namų statybos kombinato, visu pajėgumu pradės dirbti 2018-ųjų rudenį

Didžiausia Baltijos šalyse stiklo paketų gamintoja UAB „Glass LT“ baigė naujos gamyklos statybos darbus.

Pasak įmonės Giedriaus Jackūno, įsigaliojus ES direktyvai dėl naujų pastatų energinio efektyvumo atitikimo A klasei, sparčiai didėja dviejų kamerų paketų paklausa. Jų gamyba yra sudėtingesnė, sunaudojama du kartus daugiau medžiagų ir darbo laiko, todėl prireikė gamybos modernizavimo. Jo imtasi prieš 3 metus.

Naujas gamyklos pastatas Alytuje – dalis bendrovės įgyvendinamo projekto. Čia bus perkeltos dvi turimos ir įrengta viena nauja stiklo paketų gamybos linijos. Jas sujungs moderni rūšiavimo įranga, leisianti paspartinti gamybos procesus, minimalizuoti rankų darbą ir užtikrinti aukštesnę produkcijos kokybę.

Naujajame „Glass LT“ gamybiniame pastate bus įrengtas ir automatinis sandėlis, leisiantis paspartinti gamybą bei sumažinti atliekų kiekį. Ypatingas dėmesys bus skirtas darbuotojų saugai ir sveikatai, darbo sąlygų gerinimui, ergonomiškų darbo vietų įrengimui: reguliuojamo aukščio stalams, ergonominius reikalavimus atitinkančioms darbo kėdėms.

UAB „Glass LT“ apie 25 proc. produkcijos eksportuoja tiesiogiai ir apie 40 proc.netiesiogiai, per Lietuvos langų ir fasadų gamintojus. Daugiausia įmonė stiklo paketų išveža į Skandinavijos šalis, Latviją, Lenkiją.

Skaičiuojama, kad modernizavus gamybą, stiklo apdirbimo galimybės išaugs 50 procentų, o vienos darbo valandos našumas - daugiau nei ketvirtadaliu. Dėl plėtros įmonėje bus sukurtos 32 darbo vietos (dalis specialistų jau dirba) ir bendras darbuotojų skaičių sieks 132. 

Optimizmo investuotojams teikia tai, kad Lietuvoje stiklo paketų rinka išgyvena renesansą: stebimas 5-10 proc. augimas kasmet - pernai mūsų šalyje pagaminta 1,95 mln. kv. m stiklo paketų, o tikėtina, kad per artimiausius 5 metus stiklo paketų gamyba Lietuvoje augs iki 15 proc., tad per metus būtų pagaminama apie 2,2 mln. kv. m produkcijos.

Visa projekto investicijų suma siekia 9,2 mln. eurų. Naujo gamyklos pastato, užimančio  9000 kv. m plotą, statyba atsiėjo 4 mln. eurų. Likusi suma bus investuota į naujos kartos gamybinę įrangą bei informacijos ir valdymo sistemas.  Dalis lėšų (2,1 mln.) projektui skirta iš ES struktūrinių fondų pagal priemonę „Regio Invest LT+“.

Planuojama, kad nauja gamykla Alytuje, pastatyta prie buvusio eksperimentinio namų statybos kombinato, netoli senosios „Glass LT“ gamyklos, visu pajėgumu pradės dirbti 2018-ųjų rudenį

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt