12 c Alytus
Penktadienis, Gegužės 29d.
ĮdomuAktualijos
2018 Liepos 11d.
0

Lietuvos regionai, kuriuose šeimoms priklausys parama būstui, bus išrinkti skaidriai

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Regionai, kuriuose įsigyjamam jaunų šeimų pirmajam būstui galės būti skiriama valstybės parama, bus nustatomi naudojant pasaulyje puikiai vertinamos Registrų centro (RC) sukurtos nekilnojamojo turto masinio vertinimo sistemos rezultatus.

Pagal šiemet galiojančias vertes į regionų, kuriuose šeimoms priklausytų parama, patenka beveik didžioji dalis Lietuvos, išskyrus dalį didžiųjų miestų ir kurortų.

Vertės naudojamos piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams gauti Lietuvos miestuose, savivaldybių centruose ir kitose savivaldybių teritorijose.

Registrų centro sukurta nekilnojamojo turto (NT) masinio vertinimo metodika leidžia per santykinai trumpą laiką įvertinti didelį turto objektų kiekį. Dėl šių savybių, taip pat nedidelių kaštų ir atitikimo bendriesiems socialinio teisingumo, skaidrumo bei gero administravimo principams,

NT masinio vertinimo būdas naudojamas mokesčiams nustatyti ir įvairioms valstybės ekonominėms reikmėms: žemės mokestinei vertei nustatyti, valstybinės žemės nuomos mokesčio, pardavimo kainoms nustatyti, apskaičiuoti nuompinigius už valstybės ilgalaikio materialiojo turto nuomą, taip pat savivaldybėms priimant sprendimus dėl to, ar asmeniui priklauso nemokama teisinė pagalba.

Masinio vertinimo rezultatai naudojami ir nekilnojamojo turto vidutinėms rinkos vertėms, reikalingoms apskaičiuojant tam tikrus mokesčius (pvz., turto paveldėjimo, dovanojimo atvejai), apskaičiuojant notarų paslaugų įkainius už turto perleidimo sandorių tvirtinimą, apskaičiuojant turto registravimo Nekilnojamojo turto registre mokesčius ir kt.

Teigiama, kad RC pastangomis sukurtas sprendimas kuria neabejotiną vertę valstybei, visuomenei ir prisideda prie svarbių sprendimų priėmimo.

LR Seimo priimtas ir šiemet rugsėjo 1 d. įsigaliosiantis Lietuvos Respublikos finansinės paskaitos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas sudarė galimybę remti šeimas, įsigyjančias pirmąjį būstą tuose šalies regionuose, kuriuose nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 proc. mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė, kurią nustato ir savo interneto svetainėje skelbia Nekilnojamojo turto registro tvarkytojas (t. y. Registrų centras) pagal kiekvienų metų sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojo turto rinkos vertes visoje šalyje. Registrų centras normatyvines vertes nustato pagal kasmet atliekamo NT masinio vertinimo rezultatus. Šis sprendimas laikomas vienu geriausių pasaulyje šalia tokių valstybių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Olandija ir Ispanija.

Paskutiniojo 2017 metais RC  vykdyto NT masinio vertinimo metu buvo apskaičiuotos 6,01 mln. objektų (žemės sklypų ir statinių) vertės. Apeliacijų dėl NT masinio vertinimo pateikimo metu buvo gauta 17 prašymų, jais prašyta pakeisti 11 sklypų ir 10 statinių mokestines vertes, o pakeistos – 5 pastatų ir 2 žemės sklypų mokestinės vertės.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt