-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
DzūkijaAlytaus rajonasVarėna
2018 Liepos 3d.
0

Europos sąjungos projektus apskrityje noriausiai aptartų Varėnos ir Alytaus rajonų gyventojai

titleES investicinių projektų svarstymuose savo nuomonę pareikšti Varėnos rajone norėtų 75 proc., Alytaus rajone – 67 proc. gyventojų

Nors daugelis Alytaus apskrities gyventojų mato tiesioginę Europos Sąjungos (ES) investicijų naudą, tačiau tik maža dalis jų yra dalyvavę viešuose ES investicinių projektų svarstymuose. Apklausos duomenimis, tai daryti ir savo nuomonę pareikšti Varėnos rajone norėtų 75 proc., Alytaus rajone – 67 proc. gyventojų.

Alytaus mieste, Lazdijų rajone ir Druskininkuose ES finansuojami projektai domina mažiau gyventojų – dalyvauti jų svarstymuose norėtų atitinkamai 59 proc., 50 proc. ir 46 proc. šių savivaldybių gyventojų.

Tuo tarpu aktyviausiai apskrityje į viešus ES projektų aptarimus įsitraukia Alytaus rajono gyventojai – ketvirtadalis jų jau yra dalyvavę tokiuose renginiuose. Alytaus mieste ir Druskininkuose prie viešų projektų svarstymų yra bent kartą prisijungę atitinkamai 20 proc. ir 18 proc. respondentų.

Apklausa taip pat atskleidė, kad ES finansuojamų projektų vykdytojai bendruomenes vangiai įtraukia į aptarimus ir nesistengia ieškodami gyventojų palaikymo. 25 proc. visų Lietuvoje apklaustų respondentų teigė, kad visiškai nėra informuoti apie jų regione vykdomus ES projektus, o 21 proc. pažymėjo, jog nieko nėra girdėję ir apie viešus šių projektų svarstymus.

Tyrimo duomenimis, skirtingose savivaldybėse gyventojų įsitraukimas į ES finansuojamus projektus yra nevienodas. Alytaus rajono, Alytaus miesto ir keliose kitose savivaldybėse ES projektų rengėjai į vykdomų projektų aptarimus yra įtraukę nuo 19 iki 24 proc. vietos gyventojų – kone dvigubai daugiau už bendrą šalies vidurkį. Elektrėnuose net 36 proc. apklaustų respondentų teigė dalyvavę tokiuose aptarimuose.

Teigiama, kad didesnės gyventojų dalies įtraukimas visuose ES finansuojamų projektų vykdymo etapuose padidina projekto sėkmę.

Apklausos rezultatai rodo, kad aktyviausiai į ES projektų svarstymus įsitrauktų bei viešuosiuose aptarimuose dalyvautų 26 – 55 m. miestų, miestelių ar kaimo vietovių gyventojai, turintys aukštąjį bei vidurinį išsilavinimą.

Ne ką mažiau aktyviais visuomenės piliečiais savo bendruomenėje norėtų būti mokiniai, studentai bei senjorai.

Bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausoje visose Lietuvos savivaldybėse dalyvavo 4541 respondentai nuo amžius 18 iki 75 m.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt