-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AktualijosŠvietimas
2018 Birželio 29d.
0

Nuo rugsėjo 1-osios mokinio krepšelį keis klasės krepšelis, o mokytojai gaus ir „medaus“

titleManoma, kad mokinio krepšelį pakeisiantis klasės krepšelio finansavimo modelis užtikrins tikslingesnį lėšų panaudojimą, mažoms mokykloms suteiks didesnio stabilumo, o didelėms mokykloms nebeliks finansinės paskatos turėti perpildytas klasesAlytausgidas.lt nuotr.

Seimas patvirtino mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistemą (MEDUS).

Su „medumi“ ateina valandinis apmokėjimas per visus metus ir mokytojo etatas, kurį sudarys 1 tūkst. 512 valandų per metus.

Tikimasi, kad etatinis mokytojų darbo apmokėjimas leis sureguliuoti pedagogų darbo krūvius ir atlyginti už visus darbus mokyklos bendruomenei.

Numatyta, kad mokytojo darbo laikas bus skirstomas į 3 dalis - kontaktines valandas, t. y. pamokas, pasirengim1 joms ir darb1 bendruomenei. Darbas bendruomenei galės sudaryti iki pusės visų valandų skaičiaus per metus, o pirmuosius dvejus darbo metus – iki 40 proc. visų valandų.

Mokytojų darbo laikas per savaitę bus 36 valandos, iš jų - ne daugiau kaip 24 kontaktinės per savaitę privalomam dalykui  mokyti.

Etatinį mokytojų apmokėjimą planuojama įvesti dviem etapais: nuo 2018 ir 2019 metų rugsėjo mokytojams palaipsniui daugės apmokamų ne tiesiogiai pamokų vedimui skirtų valandų. 

Pagal naują tvarką bus suformuota 28 tūkst. mokytojų pareigybių ir vidutinis mokytojo darbo užmokestis didės apie 20 proc., iki 1 tūkst. eurų. Valandoms už papildomus darbus atlyginti nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos iš valstybės biudžeto skiriama 17,4 mln. eurų. Iš viso naujam mokytojų darbo užmokesčio modeliui įvesti iš valstybės biudžeto numatoma skirti 95 mln. eurų.

 Seimas taip pat priėmė Švietimo įstatymo pataisą, kuria mokinio krepšelio finansavimo modelį keičia klasės krepšelis. Nuo rugsėjo dalis ugdymo lėšų bus skaičiuojamos ne pagal kiekvieną mokinį, o pagal klasių skaičių ir dydį.

Mokymo lėšos visai klasei bus skaičiuojamos ugdomajai veiklai, o atskiram moksleiviui – kitoms ugdymo reikmėms, t. y. mokymo priemonėms įsigyti, kultūrinei, pažintinei veiklai, taip pat neformaliajam švietimui.

Lėšas mokyklų ūkiui išlaikyti, kaip ir iki šiol, skirs mokyklų savininkai, dažniausiai tai – savivaldybės. Manoma, kad toks finansavimo modelis užtikrins tikslingesnį lėšų panaudojimą, mažoms mokykloms suteiks didesnio stabilumo, o didelėms mokykloms nebeliks finansinės paskatos turėti perpildytas klases.

Nuo rugsėjo 1 dienos mokykloms finansuoti pagal naują modelį papildomai prireiks 5,4 mln. eurų.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt