18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
AktualijosSveikata
2018 Birželio 27d.
0

Masažai vyrams - nors ir populiarūs, bet vis dar apipinti stereotipais

title

Vyrai ir moterys atpalaiduojamaisiais ir sveikatos suteikiančiais kūno ritualais mėgaujasi tūkstančius metų. Deja, įvairūs stereotipai daugelį vyrų ilgainiui atbaidė nuo masažo stalo: vyriškas masažas dažnai siejamas su erotinėmis paslaugomis ar suvokiamas kaip labiau moterims skirta procedūra.

Kodėl vyrai kartais vengia masažo?

Masažo terapeutas ir knygų apie masažą autorius Thomas Claire’as svarsto, kodėl vyrai dažnai vengia profesionalaus masažo: „Vyrai nėra linkę taip savimi rūpintis, kaip kad moterys, – sako jis. – Vyrus vienija kažkoks socialinis suvokimas, kad reikia būti tvirtiems ir „kietiems“, kad jų vyriškumas kažkokiu būdu gali būti užpultas ar jam kilti grėsmė. Kai kurie vyrai tiesiog bijo būti liečiami.“

Vyrus neramina nežinia, ką jie patirs masažo metu, koks specialistas atliks masažą, kaip jie jausis masažo metu ir kt. Kartu pastebima, kad šiuolaikiniai vyrai labiau nei bet kada anksčiau domisi kūno puoselėjimo procedūromis (juos domina ne tik klasikinis, nugaros, pečių juostos, atpalaiduojantis masažas, bet ir veido masažas), tačiau pirmojo vizito į masažo kabinetą daugelis vyrų laukia su nerimu. Tarptautinė SPA asociacija skelbia, kad apie 29 proc. visų SPA klientų yra vyrai.

Masažas po sporto – puikus derinys

Pirmą kartą masažo metu vyrui bus drąsiau, jei į masažą jį lydės draugė ar žmona. Beveik visuose Lietuvos salonuose atliekami masažai dviem.

Daugelis vyrų baimių išvengs, jei juos masažuos įprastoje „patogioje“ vietoje, pavyzdžiui, sporto salėje po treniruotės.

Taip pat nemaža dalis stipriosios lyties atstovų apie masažą nuomonę pakeičia, kai sužino, kad masažai yra terapinio proceso – raumenų treniravimo, testavimo, atsparumo tempimui ir stiprinimo – dalis. Daugelį vaikinų ir vyrų domina reabilitaciniai masažo aspektai – skausmo malšinimas, mažesnė sportinių traumų tikimybė.

Vyrai masažą taip pat gali vertinti kaip priešnuodį prieš šiuolaikinį streso kupiną gyvenimą: „Pastaruoju metu žmogus patiria tiek daug iššūkių – jį riboja terminai, jis patiria stresą darbe, emocinį stresą, informacijos perkrovas. Taigi viena iš laiko patikrintų masažo naudų – gebėti sumažinti stresą ir tuo pačiu pastatyti ant kojų šių dienų žmogų“, – teigia T. Claire’as.

Kokie masažai labiausiai tinka vyrams?

Geriausiai vyrams subalansuoti šie masažai:

Kad įsitikintumėte, koks masažas vyrui labiausiai tiks, skaitykite paslaugos aprašymą. Pavyzdžiui, anticeliulitinis ar limfodrenažinis masažai, nors techniškai tinka ir vyrams, dažniau pasirenkami moterų, norinčių padailinti kūno linijas.

Vyrų oda – kitokia nei moterų

Nors masažai vyrams – populiariausia paslauga SPA centruose, tarp vyrų vis labiau populiarėja ir odos priežiūros paslaugos: „Vyrams odos priežiūros paslaugos patinka dėl to, kad dauguma jų turi labai riebią, inkštirų, dėmių, atsiradusių dėl spuogų nusėtą veido odą, daugelio odą sudirgina skutimasis, tad veido procedūros sumažina problemų mastą“, – patirtimi dalijasi MenEssentials.com prezidentas James’as Whittall’as.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad vyrų oda yra maždaug 20 proc. storesnė nei moterų, taip pat gamina daugiau riebalų, todėl vyrai turėtų naudoti jiems skirtą kosmetiką: moteriškos kūno priežiūros priemonės subalansuotos plonesnei, sausesnei odai.

Požiūris apie kūno puoselėjimą po truputį kinta

Vyrų požiūris į masažus, į kūno ir veido priežiūrą ženkliai pakito. Atsirado nauja – metroseksualų – sąvoka: tai vyrai, į savo išvaizdą investuojantys tiek pat, kiek ir moterys. J. Whittall’as priduria: „Tai nauja vyrų socialinės revoliucijos pradžia. Vaikinai po truputį atsikrato stereotipų ir ieško naujų būdų, kaip save išreikšti.“

J. Whitall’as pasakoja, kad per bendrovės interneto svetainę į jį kreipėsi Afganistane ir Irake kariaujantys kariai, susirūpinę dėl dykumos klimato poveikio jų veido odai: „Perskaitęs šiuos laiškus jau žinau, kad tai ne užgaida, tai naujas mąstymo būdas.“

Tad šalin visus stereotipus ir išankstines nuostatas: mėgaukitės naudingomis ir maloniomis procedūromis – tam turite puikią progą.

 

 

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt