1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasDruskininkaiLazdijaiVarėnaAktualijos
2018 Liepos 9d.
1

Vaiko teisių apsaugos pokyčiai: veikia naujasis Alytaus apskrities skyrius

titleAlytaus mieste, Gardino g. 37 (nuotraukoje), visi 7 vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai perėjo dirbti į naują struktūrą ir priklauso Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui, jo sepecialistai, dirbantys Alytaus rajono savivaldybėje, kol kas liko Pulko g. 21Alytausgidas.lt nuotr.

Vaiko teisių apsaugos sistema Lietuvoje pertvarkoma - prieš savaitę tapo centralizuota Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, o savivaldybių administracijose dirbę vaiko teisių apsaugos skyriaus valstybės tarnautojai – šios institucijos tarnautojais.

Alytaus mieste, Gardino g. 37, visi 7 vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai perėjo dirbti į naują struktūrą ir priklauso Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui. Pastarasis rūpinasi Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Varėnos rajonų bei Druskininkų savivaldybės vaiko teisių apsauga.

Apskrities skyriuje numatyti 37 valstybės tarnautojai, kol kas yra vos daugiau nei 20.

Kaip Alytausgidas.lt informavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities skyriuje Alytaus rajono savivaldybei buvo numatyti iš 5 darbuotojų etatai.

Alytaus rajone nuo liepos 1 d. dirba 4 Vaiko teisių apsaugos specialistai - 2 vyriausieji specialistai (teisininkai), 1 vyriausiasis specialistas (gynėjas) ir 1 patarėjas. 

Darbo vieta po liepos 1 dienos kol kas liko ten pat - Alytaus rajono savivaldybės administracijoje, adresu Pulko g. 21.

Alytaus apskrityje nuo liepos 1 d. pradėjo dirbti atvejo vadybininkai – jie užtikrina operatyvaus pagalbos organizavimo vaikui ir šeimai inicijavimą ir koordinavimą.

Taip pat veikia mobilioji komanda, joje dirba psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su priklausomybę (-es) turinčiaisiais asmenimis – jis teiks pagalbą šeimai ir vaikui.

Po liepos 1 d. skiriama daugiau dėmesio vaiko teisių pažeidimų prevencijai, informacijos teikimui, konsultavimui, švietimui, paslaugų suteikimui tėvams. Bus siekiama efektyvesnio išteklių paskirstymo atstovaujant šeimai aukštesnės instancijos teismuose, vaiko teisių apsaugos sistemos operatyvumo ir efektyvumo.

Tarnyba reaguoja į galimus vaiko teisių pažeidimus visą parą, švenčių ir poilsio dienomis.

Asmenys, kurių darbas ar veikla susiję su vaikais, turintys įtarimų ar informacijos apie galimą vaiko teisių pažeidimą (smurtą prieš vaiką ir pan.), privalo apie tai pranešti vaiko teisių apsaugos specialistams, policijai. Veiks bendras informacinis tarnybos telefonas 8 615 88 088, visi Vaiko teisių apsaugos gynėjų kontaktai – ČIA.


Komentarai

1
Komentuoti
Netikiu2018-07-12
Netikiu, kad viskas vyksta sklandziai, nemeluokite. Labai truksta aiskumo ir issaiskinimo....sistema sukurta is 3ju valstybiu kratiniu...
traffix.lt