-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2018 Birželio 19d.
0

„Bunda roko“ pirmieji dalyviai – iš Lietuvos, Slovakijos ir Šveicarijos

title

Pastaraisiais metais beveik iš visų oficialių scenų Alytaus mieste išnykusi roko muzika ras prieglobstį vasaros renginiuose. Vienas tokių reiškinių, kasmet atveriantis duris Dzūkijos sostinės, visos Lietuvos ir užsienio grupėms – „Bunda rokas“.

Artėjant Alytaus roko scenos 50-mečiui „Bunda rokas“ – kol kas bene vienintelis tradiciją virtęs teminis renginys, skirtas Dzūkijos sostinę beveik pusšimtį metų garsinančiai roko muzikai.

Viename iš 50-ies Alytaus seniūnaitijos kaimų „Bunda rokas“ šiemet vyks  jau ketvirtus metus. Punios šile bus galima pagerbti senuosius dzūkų dievus, o kol Nemuno kilpų parkas, kaip planuojama, dar nėra uždara teritorija – lauks ir išskirtinė galimybė gyvos muzikos užsukti į Bundorius.

Nors privačios finansinės galimybės 18-os gyventojų kaime kol kas neleidžia mėgautis šiuolaikinėmis techninėmis koncertų galimybėmis ir labiau primena pirmuosius laisvos Lietuvos roko sąjūdžio renginius, čia idėja gyva, o prie jos per pirmuosius metus jau spėjo prisijungti atlikėjai ir grupės ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš Airijos, Australijos, Latvijos ir Rusijos.  

Iki šiųmečio įvykio Bundoriuose likus keliems mėnesiams aiškėja pagrindiniai renginio akcentai. Gamtos stichija praėjusiais metais vos nenuskraidino pagrindinės scenos, tačiau renginys įvyko, o tai dar labiau sustiprino vietos bundarokerių bendruomenę, sudomino ir svečius iš užsienio.

Koncertų agentūrų tinklo „B.O.O.M.E.R.A.N.G.“ („Baltic Organization Of Music, Education And New Genres“) bei partnerių dėka šiemetį „Bunda roką“ aplankys ir atlikėjai iš Slovakijos, Šveicarijos.

Prie „Roko pirties“, sumaniusios „Bunda roką“, šiemet prisijungė ir dar viena neformali muzikos organizacija - sunkiosios muzikos klubas, kuris festivalyje pristatys 3 lietuviškas grupes.

Savo dalyvavimą jau patvirtino pirmosios grupės - „Addicthead“ (Šveicarija), „Andy Abro Band“, „Freaky stars“, „Pekla“, „Stresas“, taip pat atlikėjas Chris Ellys (Slovakija).

„Bunda rokas” ketvirtas – dzūkų reikalas tvirtas!“, - sako organizatoriai rugpjūčio 18-osios šeštadienį Bundoriuose laukiantys nuo 18 valandos.

2018-ųjų renginys, kaip ir ankstesnieji – turės ir muzikinę dalį, kurioje turėtų pirmą kartą gyvai suskambėti Alytaus miesto kultūros premijos laureato Andriaus Abromavičiaus sukurta „Bunda roko“ himno muzika.

Istorinę dalį - pamėgtą ekskursiją po Bundorių pilkapius ir Punios šilą, aplankant ir partizanų bunkerį - praves alytiškis gidas, istorikas Vilmantas Dunderis.


„Bunda rokas“ tikro garso dovanos  ir artimiausioje šventovėje - Šv. Trejybės bažnyčioje Rumbonyse, kur po mišių planuojamas tradicija virstantis akustinis koncertas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt