15 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusĮdomu
2018 Birželio 17d.
0

Pirmalytiškiai seniūnaitijai pageidauja Piliakalnio pavadinimo

titleG. Minsevičiūtė-Balynienė į miesto merą kreipėsi su prašymu jos atstovaujamai seniūnaitijai suteikti Piliakalnio pavadinimą

I Alytaus Domantonių seniūnaitijos seniūnaitė, antrą kadenciją pradedanti Gintarė Minsevičiūtė-Balynienė raštu kreipėsi į Alytaus miesto merą Vytautą Grigaravičių.

Rašte, kuris miesto vadovą turėjo pasiekti Alytaus gimtadienio išvakarėse, prašoma Domantonių seniūnaitijos pavadinimą pakeisti į Piliakalnio.

Domantonių pavadinimas naudojamas nuo seniūnaitijų mieste įkūrimo 2015 m., tačiau tuomet gyventojų nuomonės atsiklausta nebuvo. I Alytuje yra Domantonių gatvė, tačiau ji nėra pagrindinėc seniūnaitijos teritorijoje, o be to – skamba klaidinančiai, nes įstaiga, naudojanti vardą „Domantonių“, veikia ne I Alytuje, o už kelių kilometrų Alytaus rajono ribose, kur veikia Domantonių paukštynas.

Skirtingai nei Domantonių, Piliakalnio pavadinimas, pasak pirmalytiškių – vienijantis ir istoriškai svarbus, nes seniūnaitijos teritorijoje yra Alytaus pradžia vadinamas piliakalnis, taip pat to paties pavadinimo gatvė, I Alytuje veikia ir mieste seniausios lietuviškos mokyklos tradicijas tęsianti progimnazija.

Seniūnaitijos pavadinimo keitimas Alytuje nebus pirmas. Anksčiau vietoje Stoties atsirado Kalvos  seniūnaitija, o iš Jotvingių, Medelyno seniūnaitijų atsirado Dvaro, taip pat susikūrė Kurorto seniūnaitija.

Būsimai Piliakalnio seniūnaitijai priklauso Aušrinės, Barboros Radvilaitės, Darželio, Domantonių g., Druskininkų g. poriniai namai, Ežerėlio, Gedimino, Gėlių, Goštauto, Antano Juozapavičiaus g.  poriniai namai, Kalnų, Krėvos, Lakštingalų, Medininkų, Merkinės, Mindaugo, Naujakurių, Narcizų, Naugarduko, Paparčių, Pienių, Pilėnų, Piliakalnio, Ragainės, Ramunių, Ryto, Rugiagėlių, Saulės, Saulėtekio, Studentų,  Šaltalankių, Šlaito, Technikų, Trakų, Veliuonos, Vytenio, Vėjo, Vorutos ir Žygimanto Augusto g.

„Gyventojų pastabas ir pageidavimus keisti seniūnaitijos pavadinimą iš Domantonių į Piliakalnio girdėjau pirmosios kadencijos metu, kai buvau perrinkta antrai, gyventojai vėl išsakė savo pageidavimus ir pastabas dėl netinkamo seniūnaitijos pavadinimo, todėl ir ėmiausi veiksmų", - sakė seniūnaitė.

Pirmuose Domantonių seniūnaitijos seniūnaičių rinkimuose G. Minsevičiūtė-Balynienė įveikė Ritą Abečiūnienę, antruose – Renatą Kantaravičienę.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena