2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
NusikaltimaiVerslasPolitika
2018 Birželio 15d.
2

Korupcinėje „MG Baltic“ byloje – alkoholio įmonės „Alita“ įsigijimo užkulisiai

title

„Alytus – vienas atspariausių politinei korupcijai miestų", – teigė Alytuje apsilankęs seimūnas, Antikorupcijos komisijos narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, buvęs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, dabartinio premjero  Sauliaus Skvernelio patarėjas Vytautas Bakas.

Deja, Dzūkijos sostinė toliau „tampoma“ korupcinėje byloje. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateikė informaciją apie Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoją Eloną Šatą, minimą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje dėl šalyje didžiausios alkoholio gamybos bendrovės „Alita“ privatizavimo. VSD pateiktoje informacijoje rašoma, kad E. Šatas siekė palankumo „MG Baltic“ koncernui ketinant įsigyti „Alitą“.

Koncernas pastaruoju metu savo rankose sukoncentravo ne tik „Alitą“, tačiau ir „Anykščių vyną“ bei „Stumbrą“, o neseniai įsigijo ir Lietuvoje seniausią veikiantį alaus bravorą „Gubernija“.

„MG Baltic“ korupcijos byla - naujas potėpis „Alitos“ akcijų įsigijimų istorijoje. Joje būta įvairių korupcinių apraiškų, o ypatingai tuo laikotarpiu, kai įmonė buvo išperkama iš valstybinės nuosavybės.

Dalyvaujant tuomečiams šalies policijos vadovams, kriminalistams įmonės privatizavimo konkurso laimėtojas Luigiterzo Bosca iš Italijos buvo apkaltintas ryšiais su nusikaltamomis grupuotėmis ir tokiu būdu nušalintas nuo „Alitos“ privatizavimo.

Alytuje veikiančios įmonės savininkais už 10 milijonų eurų mažesnę sumą tapo neformali vietos investuotojų grupė „In vino veritas“, vadovaujama įmonės vadovo Vytauto Junevičiaus, vėliau „Alitą“ pardavusio „MG Baltic“ koncernui.

Lietuvos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad tuometės Algirdo Brazausko vadovaujamos Vyriausybės nutarimas, įteisinantis „Alitos“ privatizavimą, prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Vašingtone (JAV) esantis Jungtinių Tautų tarptautinės prekybos teisės komisijos (UNCITRAL) arbitražas Lietuvos vyreiausybę įpareigojo L. Boscai sumokėti 3,686 mln. eurų atstovavimo arbitraže išlaidų, o Valstybės turto fondas (VTF) milijonines kompensacijas buvo priverstas mokėti tiek italui, o po jo mirties – artimiesiems.


Komentarai

2
Komentuoti
Na na2018-06-19
Informacija tai kažkoks košmaras, kaimo pletkų lygio. kai privatizavo Alitą, tai čia minimas MG Baltic net nedalyvavo privatizavime. Iš to kyla klausimas: prie ko čia MG Baltic korupcijos byla???????????? Kitas dalykas: po nemokšiško Įmonių grupės "Alita" valdymo, prisiimtų kreditų ir jos išgrobstymo, didžiausias kreditorius Swedbank įmonę perėmė savo žinion. Ir Alitą MG Baltc'ui pardavė jau ne Junevičius, o Swebank'as. Junevičius pardavė tik jam iš gailesčio paliktą akcijų likutį. Reiktų pasitikrinti faktus prieš kurpiant tokius straipsnius.
h2018-06-16
grigaraviciaus rankelem buvo privatizuota alita,boska apjuodinant,ko pasekoje alita nusipirko savi.boska nenuleido ranku ir prisiteise zala 3,686 euru.sumoketa is biudzeto.gera mera turim
traffix.lt