1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusSportasFutbolas
2018 Birželio 14d.
1

Europos futbolo lygos kovoje Alytuje lietuvių „riteriai“ priims Velso „druidus“

titleLiepos 5 dieną Alytaus miesto stadione lietuvišką futbolą vėl pakeis tarptautinės rungtynės - UEFA Europos lygos dvikova tarp Lietuvos atstovų FK „Trakų“ ir vienos stipriausių Velso komandų „Cefn Druids“Povilo Jarmalos © Alytausgidas.lt nuotr.

Nors Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai artimiausias namų rungtynes Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje žais dar tik rugpjūtį, didysis futbolas į stadioną sirgalius kvies ir liepą.

Namų rungtynes Alytuje žais UEFA Europos lygos turnyre dalyvaujantys LFF aukščiausios lygos prizininkai FK „Trakai“.

„Riteriais“ vadinami futbolininkai, savo gretose turintys ne vieną Alytaus futbolo auklėtinį, liepos 5 dieną priims vieną iš 5 stipriausių Velso komandų, Kevn Mauro AFC „Cefn Druids“.

Savo tradicijas skaičiuojantys nuo 1872 metų (Lietuvoje futbolas oficialiai pradėtas žaisti 1919 m., Alytuje – 1921 m.) „druidai“ pas save namuose „Trakus” priims birželio 28 dieną. Pakeliui į susitikimą su „ruteriais“, Kevn Mauro ekipa Velse turėjo žaisti papildomą turnyrą, kurio finale įveikė Kardifo „Cardiff metropolitan university”.

Geriausius sezonus savo naujųjų laikų istorijoje demonstruojančią „Cefn Druids“komandą iš vietinių ir Anglijos futbolininkų subūrė, treniruoja buvusi šalies garsenybė David Taylor. Būdamas futbolininkas per vieną sezoną jis yra pelnęs 58 įvarčius per 59 rungtynes ir laimėjęs Velso „auksinį batelį“. 

Naujasis „Trakų“ treneris dar nėra žinomas, sezoną pradėjęs specialistas iš Rusijos Oleg Vasilenko – atleistas, o ekipą laikinai treniruoja vienas iš klubo vadovų Virmantas Lemežis. Pasak jo, nesant galimybių UEFA Europos lygos rungtynių liepos 5 dieną žaisti Vilniuje, buvo svarstyti Alytaus ir Marijampolės stadionų variantai.

„Pasirinkome Alytų”, - sakė V. Lemežis, kurio atstovaujami „riteriai“ praėjusiame sezone UEFA Europos lygoje pirmuosiuose turuose įveikė priešininkus iš Škotijos ir Švedijos, tačiau trečiame etape nusileido varžovams iš Makedonijos.

Pagrindiniame dzūkų stadione gegužę vyko UEFA Europos WU-17 čempionatas, o rugpjūtį atsinaujins LFF I lygos kovos, vyks ir Europos čempionių lygos rungtynės. Tikimasi, kad sausrai pasitraukus miesto stadiono veją iki svarbiausių rungtynių pavyks atstatyti. Kol kas beveik per visą stadiono vidurį, keliasddešimt metrų ruože skersai centro linijos žolės vegetacija nevyksta, veja ilgą laiką yra pageltusi.


Komentarai

1
Komentuoti
Spirdžius2018-06-14
Galėtų Trakai persikelti į Alytų visam laikui.
traffix.lt