0 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Švietimas
2018 Birželio 1d.
0

Tarptautinis mainų projektas „Aš - lietuvis“ Likiškėlių pagrindinėje mokykloje

titleNuotraukų galerija

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos „Lietuvybės centre" sulaukėme svečių, projekto dalyvių „Aš – lietuvis“ iš Lituanistinės ir menų mokyklos „Kodėlčius" (Didžioji Britanija). Projekto tikslas - supažindinti emigrantų vaikus su Lietuvos regionais, skatinti lietuvybę, tautiškumą, ugdyti patriotiškumą.

Septyni  mokiniai ir dvi mokytojos su  mokyklos įkūrėja direktore Rūta Bosiene kartu su mumis praleido visą savaitę, kurios metu vykdėme daugybę įdomių veiklų. Mokiniai iš Didžiosios Britanijos apsigyveno mūsų mokinių šeimose ir jau pirmosios sutikimo vakaronės metu galėjome džiaugtis užsimezgusiomis naujomis draugystėmis  tarp vaikų ir tarp tėvų bei mokytojų. Vakaronės metu mokiniai iš „Kodėlčiaus" mokyklos atliko savo repertuaro dainas, kuriomis liko sužavėti visi besiklausantys. Vėliau šokome ir dainavome kartu su folkloro ansambliu „Žvangucis", kuriam vadovauja muzikos mokytojas Giedrius Griškevičius. Mūsų mokinės Gustės  mama Gitana Mickienė visiems projekto dalyviams įteikė vardinius projekto marškinėlius ir vardinius rašiklius.

Gegužės 29 d. visi projekto dalyviai dalyvavo Likiškėlių mokykloje vykusiose pamokose bei neformalaus ugdymo užsiėmimuose.  Išbandė akies taiklumą šaudydami iš lanko, „Smėlio saloje“ kūrė darbelius Lietuvai, mokėsi lietuviškų dainų ir šokių. Vaikams labai patiko lietuviška mokykla. 

Gegužės 30 d. rytą projekto dalyviai vyko į labai įdomią ekskursiją po Alytų su gide Birute Malaškevičiūte. Aplankėme piliakalnį, kuriame, anot gidės, gyvena slibinas Smakas, miesto sodą, su savo vaiduokliu, „Baltosios rožės" tiltą bei kitas gražias ir reikšmingas Alytaus vietas. Išgirdome daug įdomių istorijų ir faktų. Trumpai atsikvėpę, Alytaus kraštotyros muziejuje  vaikai ir mokytojai mokėsi senovinio amato -  žvakių liejimo.

Gegužės 31 d. projekto dalyviai lankėsi Druskininkuose. Dalyvavo „Sūrioje pamokoje", lipdė „sūrius" darbelius, sukosi laiko mašina, domėjosi skulptūrų iš druskos gamyba ir patys mėgino jas gaminti. Vaikai aplankė „Grožio šaltinį", ragavo mineralinį vandenį, aktyviai praleido laiką Dineikos sveikatingumo parke. Buvo smagi, sūri diena.

Paskutiniąją vizito dieną, birželio 1- ąją, projekto dalyviai lankėsi Alytaus rajono Pivašiūnų amatų centre. Šaunioji edukatorė Staselė mokė vaikus kepti mielines bandeles. Vaikai kočiojo tešlą, gardino ja cinamonu bei kokoso drožlėmis. Gardus kepinių aromatas nepaliko abejingų. Visi pasivaišino kvapnia mėtų arbata ir puikaus skonio bandelėmis.

Mūsų svečių vizitas baigėsi. Aptarėme savaitės veiklas, mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas padėkojo visiems ir pasidžiaugė, kad spalio mėnesį mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų laukia viešnagė Londone. Nekantraudami laukiame susitikimo su naujaisiais draugais.

                                                                           Ramutė Vitienė,

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos

                                                                                                socialinė pedagogė metodininkė

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt