22 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
AlytusVarėnaKitos sporto šakos
2018 Gegužės 10d.
0

Dvyliktasis dviračių traukinys Alytus-Varėna – gegužės 12 dieną

title

Iš Alytaus senosios geležinkelio stoties (Gardino g. 14) gegužės 12 d. 8.38 val. pajudės dviračių traukinys senąja geležinkelio sankasa „Olita-Orany“. Tradiciniam pavasariniam reisui jau užsiregistravo per 60 vagonų – dviračių, kuriuos mins istorijos ir aktyvaus laisvalaikio entuziastų iš visos Lietuvos.

Dviračių traukinys riedės jau 12 kartą, trečią – naujuoju pėsčiųjų ir dviračių tiltu per Nemuną, pastatytu ant senojo geležinkelio tilto atramų. Kelionės metu Dviračių traukinio dalyviai pamatys ir išgirs pasakojimus apie Alytaus -Varėnos geležinkelio objektus: senąją Alytaus stotį, geležinkelio tilto liekanas ir ant jų pastatytą aukščiausią Baltijos šalyse dviračių tiltą, Moterties upelio tunelį, plento tiltą, Skernės upelio tunelį, geležinkelio stoteles Poteronyse ir Bukauciškėse, gelžkelio tilto per Varėnę liekanas, Artilerijos stotį, Lagerių karinį miestelį, tilto per Merkį liekanas, Beržupio tunelį, Derėžnyčios upelio pralaidos liekanas ir Varėnos geležinkelio stoties pastatus, daug mažesnių statinių liekanų, dailius gelžkelio pylimų linkius ir įspūdingo gylio įkasas. Žygis yra pažintinis, o ne sportinis, skirtas atrasti ir pažinti istoriją, o ne nuvykti trumpiausiu atstumu ir greičiausiu būdu iš Alytaus ir Varėną ir atgal (išvykimas į Alytų gegužės 13 d. 9 val. 06 min. iš Varėnos geležinkelio stoties). Bendras kelionės attsumas per dvi dienas – apie 120 km. Reljefas – šeštadienį vykstama išlyginta buvusio geležinkelio sankasa, o sekmadienį – kitu, kiek kalvotesniu maršrutu.

Būtina išankstinė registracija žygyje, nepilnamečiai žygyje laukiami tik su lydinčiais suaugusiais, daugiau informacijos - ČIA.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena