18 c Alytus
Šeštadienis, Birželio 6d.
AlytusEismasAktualijos
2018 Gegužės 6d.
0

Lietuvos kariuomenės metų šventėje Alytuje - ir 56 tonas sveriantys tankai, ir sunkusis rokas (PROGRAMA)

title

Gegužės 19-oji – diena, kai Alytuje Lietuvos kariuomenė drauge su NATO sąjungininkais kviečia į šventę. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena „Mes – tai jūs!“ vyks Jaunimo parke bei teritorijoje prie Alytaus arenos.

Jaunimo parke iškils kelios dešimtys palapinių, kuriose įvairių kariuomenės pajėgų kariai pristatys tarnybos būdus, taip pat bus parengę įvairių smagių užduočių mažiems ir dideliems, demonstruos ginkluotę, ekipuotę ir karinę įrangą, žmonės turės galimybę pabendrauti su kariais apie karinę tarnybą. Šventėje antrus metus iš eilės bus galėma iš arti pamatyti Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Kroatijos, Norvegijos, Belgijos ir Islandijos pajėgas, jų techniką - kariškus šarvuotus visureigius „Hammer“ (HMMWV) ir 36 tonas sveriančias ratines vokiečių  pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, ir 56 tonas sveriantį prancūzų kariuomenės tanką „Leclerc“. Taip pat bus atvertos Lietuvos kariuomenės ir šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karinės technikos durys ir liukai - olandų naudojamas pėstininkų kovos mašinų CV90, kroatų kariuomenės šarvuočių „Patria“ ir kt. [caption id="attachment_87054" align="alignnone" width="696"] Kariuomenės renginyje Alytuje dalyvaus ir kitos su šalies gynyba bei saugumu susijusios valstybės institucijos bei organizacijos, tarp kurių - ir keturkojai J. Vitkaus inžinerijos bataliono tarnybos nariai[/caption] Bus demonstruojama ne tik sausumoje naudojama karinė technika. Parodomaisiais skrydžiais juos ketina pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos ir Ispanijos pilotai, virš Alytaus praskriejantys kiekvieną vakarą, tačiau paskutinį kartą oficialioje programoje matyti beveik prieš 10 metų. Atvykusieji į renginį turės galimybę pamatyti ir karinių veiksmų, taip pat pajausti tariamo mūšio dūmų ir parako kvapą. Šventės metu bus demonstruojamos 2 karinės operacijos – didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai demonstruos šiuolaikinę karinę operaciją, o istorinių įvykių rekonstrukcijos klubas „Grenadierius“ - Lietuvos partiznų akistatą su okupantų smogikais. Istorikai dalinsis žiniomis apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir kitus laisvės kovų dalyvius. [caption id="attachment_87053" align="alignnone" width="696"] Sunkiojo roko grupė „Thundertale“. Tado Kirvėlos nuotr.[/caption] Kariuomenės renginyje Alytuje dalyvaus ir kitos su šalies gynyba bei saugumu susijusios valstybės institucijos bei organizacijos - Lietuvos policija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, Lietuvos Respublikos muitinė, Lietuvos šaulių sąjunga, Nacionalinis transplantacijos biuras ir kt. Šventės metu koncertuos Sausumos pajėgų orkestras, folkroko ir sunkiojo roko grupės „Žalvarinis“ ir „Thundertale“. Panaši kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena Lietuvoje rengiama nuo 1935 m. Praėjusiais metais šventė „Mes – tai jūs!“ vyko Panevėžyje.

Gegužės 19 d., šeštadienį, Alytuje -

šventė „Mes – tai jūs!“

Numatoma programa: 9 val. Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Šv. Angelų sargų bažnyčioje 10.15 val. Eisena iš Šv. Angelų sargų bažnyčios į Laisvės angelo aikštę 10.30 val. Renginys Lietuvos partizanams pagerbti ir Nepriklausomybės kovoms paminėti Laisvės angelo aikštėje 11.15 val. Eisena Alytaus arenos link. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Sausumos pajėgų orkestras žygiuoja į aikštę prie arenos 12 val. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai aikštėje prie arenos 12.15 val. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos parodomoji programa. 12.30–17 val. Lietuvos kariuomenės padalinių ginkluotės, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijų lankymas (kvietimas įveikti ne vieną žaidybinę kliūtį ar karinę užduotį kartu su būsimaisiais kariais), NATO padalinių, šauktinių ir savanorių tarnybos pristatymas aikštėje prie arenos ir Jaunimo parke. 17 val. Baigiamasis koncertas: folkroko grupė „Žalvarinis“ ir sunkiojo roko grupė „Thundertale“


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis