4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusAktualijosPolitika
2018 Balandžio 19d.
0

Nauji Alytaus miesto seniūnaičių rinkimai - gegužės 8, 9, 10, 14 ir 15 dienomis

title

Prieš trejus metus išrinktų Alytaus miesto savivaldybės seniūnaičių kadencija artėja link pabaigos, tad Alytaus miesto savivaldybė pradeda rengtis naujiems rinkimams.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Seniūnaičių rinkimų 2018 m. grafikas. Jame numatyta, kad seniūnaičio kandidatūra raštu savivaldybės administracijos direktoriui turi būti pateikta iki gegužės 2 d. Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kurioje renkamas seniūnaitis, gyventojai ir bendruomeninės organizacijos. Seniūnaičio kandidatūrą pasirašytinai turi paremti ne mažiau kaip 20 rinkėjų. Kandidatu (-e) į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius.  Seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, kuris yra Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės kontrolierius, savivaldybės administracijos tarnautojas, įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, yra teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje. Kandidatų į seniūnaičius sąrašus planuojama skelbti gegužės 7 d., o seniūnaičių rinkimus organizuoti gegužės 8, 9, 10, 14 ir 15 d.

  • Pirmiausia bus renkami Alyčio ir Domantonių seniūnaitijų, esančių I Alytuje, seniūnaičiai. Rinkimai Alytaus Piliakalnio progimnazijoje (Jiezno g. 1) - gegužės 8 d. nuo 17 iki 20 val.
  • Gegužės 9 d. nuo 17 iki 20 val. Alytaus miesto bendruomenės centre (Jaunimo g. 3) bus renkami Jurgiškių, Kalvos, Likiškių, Vidzgirio ir Volungės seniūnaitijų seniūnaičiai.
  • Putinų ir Panemunės seniūnaičių rinkimai - gegužės 10 d. nuo 17 iki 20 val. Šių mikrorajonų gyventojai už pateiktas kandidatūras galės balsuoti Šaltinių pagrindinėje mokykloje (Lauko g. 23).
  • Dainavos, Dvaro, Kurorto, Senamiesčio ir Ulonų seniūnaitijų seniūnaičiai bus renkami gegužės 14–15 d. nuo 17 iki 20.00 val. Alytaus miesto savivaldybės priimamajame (Rotušės a. 4). Taip pat šiomis dienomis savivaldybės priimamajame galės balsuoti visų miesto seniūnaitijų gyventojai, nesuspėję to padaryti arčiau namų esančioje apklausos (rinkimų) vietoje.

Rinkėjai ir kandidatai skundus ir pretenzijas dėl apklausos organizavimo Alytaus miesto savivaldybės administracijai galės pateikti iki gegužės 17 d. įskaitytinai. Seniūnaičių rinkimų metu balsams tarp kandidatų pasiskirsčius po lygiai arba nesurinkus pakankamai balsų pagal atskirą grafiką bus skelbiamas pakartotinis balsavimas. Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu rinkimuose dalyvauja ne mažiau kaip 5 procentai seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį. Neįvykus rinkimams, pakartotiniai rinkimai organizuojami ne vėliau kaip po 2 mėnesių. Pakartotiniams rinkimams netaikomas šioje dalyje nustatytas reikalavimas dėl rinkimuose dalyvaujančių gyventojų skaičiaus.

Naujai išrinktiems seniūnaičiams bus įteikti pažymėjimai. Seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais, jiems kompensuojamos tik ryšio, transporto, interneto, kanceliarijos priemonių įsigijimo išlaidos (60 Eur per ketvirtį). Seniūnaičio statusas apibrėžtas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt