19 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 12d.
AlytusAktualijos
2018 Kovo 23d.
0

„Paskaninto“ vandens atsargos Vidzgirio mokykloje „ištuštėjo“ akimirksniu

title

Pasaulinė vandens diena – ji atšvęsta Vidzgirio pagrindinėje mokykloje. Vidzgiriečiai - vienintelė mokykla Alytaus mieste bei rajone, kuri yra įvertinta gamtosauginių mokyklų programos apdovanojimais – Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu, todėl toks renginys ekologine tema, kaip vanduo, sulaukė didelio susidomėjimo.

Nuo pat ryto Vidzgirio pagrindinės mokyklos fojė pertraukų metu buvo rodoma medžiaga apie vandens paslaptis, jo atsiradimą bei funkciją Žemės planetoje, įtaką gyvybės susiformavimui,  reikšmę jos egzistavimui, apie vandens taršos pasekmes ir kaip mes rūpinamės vandeniu. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Raimonda Radzevičienė dar praeitą savaitę supažindino su vandens nauda organizmui ir metė „iššūkį“ 5-10 klasių mokiniams ir mokytojams išdalindama vandens receptus, kuriuos turėjo pasiruošti ir pristatyti per renginį. Po 4 pamokų visa mokyklos bendruomenė rinkosi į aktų salę pasivaišinti savo ir kitų „paskanintu“ vandeniu. Vanduo buvo ruošiamas į ąsotėlį įpilant vandens bei sudedant norimus ingredientus.

Paskanaukite ir jūs, vidzgiriečių pasigamintas vanduo su:

  • citrina su žaliąja citrina ir mėtomis (5A klasės receptas);
  • apelsinais ir mėtomis, kitas − greipfrutu (6A);
  • raudonaisiais serbentais ir žaliąja citrina, kitas − raudonaisiais serbentais su apelsinais bei mėtos šakele (7A);
  • apelsinais su žaliąja citrina bei mėta, kitas − apelsinais ir kiviais (7B);
  • ananasais su mėtų šakele, kitas − ananasais su imbieru (8A);
  • arbūzu, citrina bei mėtos šakele (8B);
  • spanguolėmis su citrina, kitas − spanguolėmis, mangu bei citrina (9A);
  • agurku su citrina, kitas − agurku, kiviu bei braškėmis (10A).

Direktoriaus pavaduotojos drauge su mokytojų kolektyvu nustebino paskanintų gėrimų įvairove ir gausa. Pavaduotojos ugdymui Neringos Babijonienės „Išminties eliksyras“ susidėjo iš braškių, apelsinų, bruknių ir mėtos, „Žinių versmės vanduo“ buvo „praturtintas“ obuoliu, agurkais, citrina, pankoliu bei mėtos šakele. Didelį susidomėjimą kėlė vanduo, paskanintas agurklės lapais ir žiedais. Dar vanduo buvo paskanintas putino uogomis ir mėtos šakele bei apelsinu su mėta. Sveikatos priežiūros specialistė R. Radzevičienė visus pradžiugino „Sveikatos eliksyru“. Jo buvo priruošusi ir 10A klasė, o „paskaninto“ vandens atsargos „ištuštėjo“ akimirksniu. Mokyklos valgykloje mokiniai ir darbuotojai taip pat buvo kviečiami pasivaišinti vandeniu su citrina. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Radzevičienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose