23 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 5d.
DzūkijaAlytus
2018 Vasario 2d.
0

Vidzgirio mokyklos bendruomenė: „Dirbome ir stengėmės ne tam, kad viskas būtų sunaikinta“

title

Perskaičius Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo tobulinimo 2016- 2020 metų plano projektą, pagal kurį numatomas Vidzgirio pagrindinės mokyklos likvidavimas, prieš akis atsiveria juoda tuštuma.

Kelinti mes jau būsime sunaikintųjų sąraše?

Nenorom imi galvoti, kad mokyklų uždarymas, kaip ir siūlymas pirkti pigiausius vaistus, vieno ministro žodžiais tariant, tapo mada, pridengiama mokyklų tinklo pertvarkos vardu. Šis mūsų visuotinės trumparegystės laikais plintantis reformų darymo būdas, matyt, patiko ir Alytaus miesto savivaldybės atsakingiems asmenims. Kam reikalingas puikiai įrengtas, tūkstančius kainavęs Vidzgirio pagrindinės mokyklos stadionas? Juk yra mokymo įstaigų, kuriose vaikai net sporto salės neturėdami puikiausiai sportuoja. O kodėl mokiniai turi mokytis renovuotoje mokykloje? Juk Alytuje yra ir nerenovuotų, kurių atnaujinimui bus skirta lėšų iš miesto biudžeto. Puikus ,,taupymo“ būdas! O kaltų kaip visada nebus. Skaudu, bet niekas neatsakys ir už tai, kad  mūsų mokykla jau daugiau kaip dešimt metų turi nuolat įrodinėti, kad ji nėra prastesnė už kitas. Galima tik įtarti, kam buvo naudinga skleisti kalbas apie mokyklos uždarymą. O tos kalbos augo kaip besiritantis sniego kamuolys. Taip buvo sudaryta iškreipta nuomonė apie mokyklą. Kas gi tuomet ryšis savo vaikus leisti į mokyklą, kuri  „nuo rugsėjo bus uždaryta“? Turbūt ir šiuo netikėtai pasirodžiusiu mokyklų tinklo tobulinimo plano projektu siekiama, kad mokiniai išsibėgiotų, o būsimieji pirmokai ir penktokai neateitų į tariamai prastą mokyklą. Tada ir pertvarką bus lengviau „vykdyti“ - juk mokinių vėl bus sumažėję. Mokykloje dirbantys mokytojai ir mokinių tėvai norėtų, kad atsakingi asmenys nepasmerktų  mokyklos sunaikinimui, bet prisiimtų atsakomybę už jos likimą, pasistengtų rasti išeitį, kuri nesukeltų skaudžių pasekmių. Argi taip lengvai galima nubraukti viską, kas šioje mokykloje buvo sukurta per 40 jos veiklos metų? Aukštas mokymo lygis (tai liudija standartizuotų testų, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatai, išorės audito vertinimo išvados), įdomūs renginiai, išsaugotos mokyklos tradicijos, moksleivių užimtos prizinės vietos respublikiniuose konkursuose, padėkos už  puikiai tvarkomą aplinką. Galima būtų vardinti ir vardinti. Visa mokyklos bendruomenė stengėsi, kad mokiniams čia būtų gera ir saugu. Nuolat atnaujinamos patalpos, įrengti poilsio kambariai mokiniams, kompiuterizuoti kabinetai. Manau, kad ne vienas miesto politikas ne kartą su pasididžiavimu yra minėjęs mūsų mokyklą - vienintelę Lietuvoje, net trejus metus iš eilės iškovojusią gamtosaugines vėliavas. Gaila, bet ne visi suprato, ką praradome, uždraudus įkurti gamtosaugos centrą mūsų mokyklos patalpose. Mokinių skaičiui mažėjant mieste, jų nedaugėja ir mūsų mokykloje. Atsirado laisvų kabinetų, erdvių, šviesių. Protingai besitvarkantys miesto šeimininkai tikrai nepaliktų jų tuščių. Gal tada pakvieskime į mokyklą darželiuose susispaudusius pradinukus ir jų mokytojas? Dirbome ir stengėmės ne tam, kad viskas būtų sunaikinta. Manome, kad Vidzgirio pagrindinė mokykla turi teisę oriai tęsti savo veiklą, tapti progimnazija, kaip buvo numatyta ankstesniame projekte. Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Albina Zubrickienė

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė