26 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 28d.
0

Viena pirmųjų kirpėjų Dzūkijos sostinėje - Marytė, bene populiariausias - Ramūnas (VIDEO)

title

Anksčiau Lietuvoje tarsi neįvertinta kirpėjo profesija tampa viena patraukliausių. Šis amatas leidžia ir gerai uždirbti, ir realizuoti savo gebėjimus. Žinoma, jei meistrai tai daro atvira širdimi, o jų darbas padeda pasiekti svajones.

Marytė Dumbliauskienė – turbūt pirmoji kirpėja, anais laikais į Dzūkijos sostinę atvežusi naujieną – plaukų suktukus. Ne tik plaukų suktukai, bet ir tuometinėje sąjungoje atsiradę nauji, madingi kirpimai, aistringos amato puoselėtojos dėka pasiekė Alytų. Viena pirmųjų kirpėjų Alytuje prie savo amato pirmąsyk prisilietė beveik prieš 60 metų. Marytė ir šiandien gali sukurti  bet kokią šukuoseną.  Nuo pat karjeros pradžios meistrės profesionalumą pripažindavo ne gausus klienčių ratas bet ir prizinės vietos kirpėjų amato konkursuose.  Ištisus 15 metų alytiškė meistrė turėjo geriausios kirpėjos statusą visoje Respublikoje. Viena kirpėjos amato Alytuje pradininkių – ir puiki šinjonų meistrė, gaminanti juos iki šiol. Kirpėjos-modeliuotojos profesija moteriai buvo ne tik pragyvenimo šaltinis, bet ir hobis ar net ir gyvenimo būdas. Savo kruopščiu darbu, kirpėjos amato puoselėjimu Marytė išugdė ne vieną pasekėją, tarp jų - ir savo dukrą Dalią Dumbliauskaitę.

Yra sakoma, kad auksines rankas sukuria širdis. Neįtikėtina, kiek daug gali pasiekti žmogus, visa širdimi jaučiantis savo pašaukimą ir drąsiai einantis svajonių link.

https://youtu.be/H7jFeelbulo Jaunosios kartos kirpėjo amato atstovas – pasaulyje jau žinomas plaukų stilistas Ramūnas Čiuplys iš Alytaus pašonėje esančių Miklusėnų. Kirpėjas studiją įkūrė Alytaus rajone, gimtuosiuose namuose Miklusėnuose. Atmerktom akim į gyvenimą žūrintis jaunuolis nestokoja klientų ir, matyt, gali vadintis vienu populiariausių Dzūkijos sostinėje. Nuo Londono iki Bermudų – ilgametė darbo patirtis alytiškiui plaukų stilistui padiktavo svajonę klientus pakviesti į išskirtinį savo saloną Miklusėnų kaime. Ramūno klientų sąraše – ne tik alytiškiai, vilniečiai ar klaipėdiečiai, bet  ir pačių įvairiausių pasaulio šalių piliečiai, o lagaminas sukrautas nebe darbo, o poilsio kelionėms. Kad nori ir gali būti plaukų stilistu, vaikinas suprato dar būdamas paaugliu. Būdamas 17-os, R. Čiuplys pirmą kartą apsikirpo pats ir suprato, kad būtent kirpėjo amatas ir yra jo pašaukimas. Ramūno kirpėjo amato kelias iki to, koks jis yra dabar, buvo kupinas atradimų, drąsių žingsnių, spalvų, žavesio ir kruopštaus darbo. Kad neturės klientų ar jų bus per mažai, R. Čiuplys  niekada nedvejojo ir jis buvo teisus. Dirbdamas nuo ryto iki vakaro šešias dienas per savaitę, Ramūnas vos spėja patenkinti visų klientų poreikius, tarp kurių didžioji dalis užsieniečiai ir kitų Lietuvos miestų gyventojai. Būti sėkmingu kirpėju ar stilistu – nėra vien tik amato profesionalumas, tikina miklusėniškis.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė