26 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 24d.
0

„Facebook'e“ plinta nelegali prekyba alkoholiniais gėrimais

title

Nors nuo sausio 1 d. įsigaliojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimai, tačiau socialiniai tinklai tapo įrankiu „apeiti“ naująją tvarką. „Facebook‘e“ įvairiose grupėse galima aptikti skelbimų, kuriuose siūloma nusipirkti alkoholinių gėrimų po 20 val. ar kitu reikiamu metu, gėrimai net gi pristatomi į namus.

„Naktinė prekyba alkoholiu – kaip „trigalvis slibinas“, nukirtus keletą galvų (užsidarius naktinėms parduotuvėms) vietoje jų išaugo devynios galybės... „Facebuk'as“ mirga nuo skelbimų apie alkoholio pristatymą į namus, net su kainomis ir nuotraukomis. Visiškai prarasta prekybos alkoholiu kontrolė – nereikia nei licencijų, nei kasos aparatų, nei mokesčių mokėti“,– apie įstatymo „apėjimą“ sako alytausgidas.lt skaitytojas. Įvairių alkoholinių gėrimų siūloma įsigyti ir vienoje iš Alytaus bendruomenės Facebook grupių. Čia skelbiama, kad gėrimai prireikus nuo 20 iki 4 val. pristatomi į vietą. Tokie skelbimai susilaukia nemažo grupės narių susidomėjimo – deja, atsiranda norinčių nelegaliai įsigyti alkoholinių gėrimų. Kita vertus sulaukta ir kritiškų nuomonių: „Juk toks reklamavimas draudžiamas, patarimas – neprisižaisti“, – rašo viena alytiškė. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 202 str. numatyta, kad tas, kas versliškai ar stambiu mastu ėmėsi ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neįsteigęs įmonės arba neturėdamas licencijos veiklai, kuriai ji reikalinga, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 150 straipsniu už nelegalią prekybą alkoholiu gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų. Jeigu minėtas nusižengimas padarytas pakartotinai per metus laiko – bauda nuo 850 iki 1500 eurų. Kaip teigė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Kristina Janulevičienė, siekiant nustatyti galimus nusižengimus policijos pareigūnai organizuoja prevencines priemones. „Be to, vadovaujantis Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintu aprašu policijos pareigūnai turi teisę atlikti kontrolinius pirkimus siekiant nustatyti administracinius nusižengimus“, – sakė K. Janulevičienė. Alytaus apskr. VPK šiais metais tokių pažeidimų dar neužfiksavo.
Vis dėlto Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas jau yra gavęs vieną skundą iš Alytaus dėl galimai nelegalios prekybos alkoholiu populiarioje tarp alytiškių Facebook grupėje. Anot Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjo Jurgio Kazlausko, departamentui pateikta informacija artimiausiu metu bus perduota policijai.
J. Kazlausko teigimu, nauji Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimai galioja kiek daugiau nei tris savaites, tad dar negalima daryti išvadų, kad prekyba per socialinius tinklus sparčiai plinta. Nors konkrečių priemonių, kaip su tuo kovoti jis neįvardijo, tačiau patikino, kad stengiamasi glaudžiau bendradarbiauti su policija ir visuomene.
Gyventojai pastebėję galimų nelegalios prekybos alkoholiu atvejų raginami pranešti:
  • Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui el. paštu: ntakd@ntakd.lt , arba telefonu 8 706 68094.
  • Taip pat gali kreiptis į policiją arba Bendrąjį pagalbos centrą (tel. 112).
 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė