26 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 8d.
0

Trims jauniesiems menininkams – Alytaus miesto savivaldybės stipendijos

title
Praėjusių metų pabaigoje Alytaus miesto savivaldybė, siekdama paskatinti jaunųjų Alytaus miesto menininkų kūrybingumą  ir novatoriškumą, paskelbė stipendijų skyrimo jauniesiems menininkams atrankos konkursą. Gauti jaunųjų menininkų stipendiją norą pareiškė 8 kandidatai, tačiau Alytaus miesto savivaldybės mero potvarkiu sudarytai komisijai įvertinus jų kūrybines programas, buvo išrinkti trys jaunieji menininkai, kuriems 12 mėnesių bus skiriama 200 Eur stipendija.  Ji atiteko Matui Janušoniui, pristačiusiam kūrybinę programą „Skulptūrų ir instaliacijų paroda“, kūrybinę programą „Eksperimentinio garso meno architektūra Alytuje“ parengusiai  Guodai Diržytei  ir kūrybinės programos „Skulptūrų objektų ciklas „Ideamorfai“ autoriui Mantui Kazakevičiui. „Idėja skirti jauniesiems menininkams stipendijas  sklandė gal 2 –3 metus, kol praėjusiais metais Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinta stipendijų skyrimo jauniesiems menininkams tvarka,“ – pasakoja Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė. „Šios stipendijos jauniesiems menininkams yra ir paskatinimas, ir pagalba, ir indėlis į mūsų miesto jaunus žmones, kurie savo darbais  prisidės  prie mūsų miesto ateities, estetinio vaizdo kūrimo ir gražinimo,“ – priduria ji. Į stipendijas konkurso būdu galėjo pretenduoti jaunieji menininkai, gyvenantys, dirbantys ar besimokantys Alytaus mieste. Išimtinais atvejais Alytaus miesto savivaldybės stipendijų skyrimo jauniesiems menininkams atrankos konkurso komisija gali siūlyti skirti alytiškiui, bet ne  Alytuje gyvenančiam ir  vertingą kūrybinę programą Alytaus mieste įgyvendinsiančiam, jaunajam menininkui.
Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose