27 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
DzūkijaAlytus
2017 Gruodžio 21d.
0

Politikai stojo alytiškių pusėn - nubalsavo, kad atliekos Alytaus mieste galėtų būti sveriamos

title

Kalėdiniame Alytaus miesto taryboje kvepėjo ne tik kalėdaičiais, buvo jaučiamas ir atliekų tvaikas, tačiau daugeliui aktualaus klausimo svarstymas baigėsi miestelėnų lauktu malonesniu kvapeliu.

Politikai ilgai laužė ietis dėl mero Vytauto Grigaravičiaus šį rudenį inicijuotos rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymo nuostatų parengimo, klausimo nesvarstė, kol salėje nepasirodė suinteresuotieji asmenys. „Kalėdos artėja. Linkiu subalansuotų sprendimų“, - prieš balsavimą politikams linkėjo ARATC vadovas Algirdas Reipas, prieštaravęs siūlomoms permainoms. „Teisingumo dėlei atliekas reiktų sverti“, - ilgą savo kalbą apibendrino Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas. Miesto vadovams ir tarybos nariams,  tiek sudarantiems daugumą, tiek opozicijai, nepritrūko politinės valios bei noro atstovauti ne šiukšlininkams ir su jais susijusiam kapitalui, o rinkėjams.

Alytaus miesto taryba 22 balsais už (2 susilaikė) nutarė nustatyti Alytaus miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos tobulinimo kryptis ir iš Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) perimti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą administravimą bei atliekų surinkimo vežėjų darbo priežiūrą ir kontrolę.

Remiantis šiuo tarybos sprendimu bus peržiūrėtas Alytaus miesto savivaldybės administracijos, ARATC ir UAB „Ekonovus“ 2015 metų spalį pasirašyta mišrių komunalinių atliekų surinkimo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje ir jų vežimo į apdorojimo įrenginius paslaugų teikimo sutartis, siekiant ją papildyti nuostatomis dėl atliekų svėrimo pakėlimo metu. Taip Alytaus mieste bus pereinama prie pakuočių atliekų svėrimo konteinerių pakėlimo metu sistemos įdiegimo. Už permainas atliekų sutrinkimo tvarkoje Alytaus mieste pasisakė tarybos posėdyje kalbėję daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai administratorius Vytautas Kazlauskas ir Vytautas Mockevičius. Klausimą pristatė Alytaus miesto tarybos narys, rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymo nuostatų parengimo darbo grupės vadovas Sigitas Leonavičius. Šių nuostatų darbo grupė nebuvo parengusi, dėl to S. Leonavičiui priekaištavo ne vienas politikas, tačiau balsavo už tai, kad atliekų surinkimo tvarka Dzūkijos sostinėje būtų skaidrinama ir iš esmės keičiama alytiškių, o ne ARATC interesų naudai.  

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose