26 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
DzūkijaAlytus
2017 Lapkričio 10d.
0

Šv. Jokūbo ir kiti kultūros keliai – raktas į regionų augimą

title

Šv. Jokūbo kelią, kuris driekiasi ir per Dzūkiją, populiarinanti Alytaus rajono savivaldybė sulaukė palaikymo iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Jos vadovė Liana Ruokytė-Jonsson, sveikindama Europos Tarybos Santiago de Compostela deklaracijos paskelbimo 30-ųjų metinių paminėjimo dalyvius, pažymėjo, kad piligrimų kelias tapo tikslo siekimo ir dvasinio tobulėjimo simboliu.

Pagal Europos Tarybos 1987 m. spalio 23 d. Santjago de Kompostelos deklaraciją Šv. Jokūbo kelias paskelbtas pirmuoju Europos kultūros kelių maršrutu. „Lietuva visada buvo ir šiandien yra Europos kultūros dalis, glaudžiai ir įvairiausiais keliais susijungusi su istoriniais, kultūriniais ir dvasiniais Europos kontekstais. Šiandien, kuomet ši Vyriausybė yra iškėlusi tikslą atsigręžti į regionus ir mažinti atskirtį, kuomet kultūros kelių svarba tampa didelė kaip niekad, yra itin svarbu nepamiršti, kad tai iš esmės ir yra kultūros kelio koncepcija, kad ėjimas kultūriniu keliu – tai savo tapatumo, savęs suvokimo ir atskleidimo kelias“, – sveikindama susirinkusius kalbėjo  L. Ruokytė-Jonsson.

Pagrindinė Šv. Jokūbo kelio stotelė Alytaus rajone – Punioje, kur veikia to paties pavadinimo bažnyčia.

[caption id="attachment_77546" align="alignnone" width="960"] Šv. Jokūbo kelio stotelė Alytaus rajone - bažnyčia Punioje. Zenono Bulgakovo iliustracija[/caption]

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose