23 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 5d.
DzūkijaAlytus
2017 Lapkričio 21d.
0

Kaimo pavadinimą savo scenos vardu pasirinkęs Pagulbis nemokamą koncertą dovanos ir Alytuje

title

Senoji apleista Pagulbio kaimo mokykla maždaug prieš dešimtmetį tapo menininkų traukos centru, o jau šį rudenį čia prasidės režisieriaus Algimanto Puipos režisuoto ilgametražio filmo „Kamanių medus“ filmavimas.

Tai galėtų būti uždegantis pavyzdys senosios, apleistos Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos, esančios Alytaus rajone, gaivintojams. Pagulbį naujam gyvenimui prikėlęs Kazimieras Jakutis su koncertu atvyksta ir Dzūkijos sostinę. Buvęs ilgametis Alantos (Molėtų r.) seniūnijos, kuriai ir priklauso Pagulbio kaimas, seniūnas Jonas Kemešys sako, kad seną sodybą Pagulbio kaime įsigijęs Kazimieras Jakutis neatpažįstamai pakeitė kaimo gyvenimą, o sodybą pavertė kultūrine erdve. „Pradžioje pagalvojau – keistuolis. Užsuko į seniūniją, prisistatė. Tada dar buvo čiužinių įmonės direktorius. Sako, aš perku sodybą Pagulbyje“, - pirmą dainų kūrėjo ir verslininko K. Jakučio apsilankymą prisiminė J. Kemešys. „Kartą, gausiai užsnigus, seniūnas paprašė, kad kartu su kitais keliais būtų nuvalytas ir kelias į K. Jakučio sodybą.  „Už tai gavau barti. Jakutis sakė, kad nereikia nieko valyti ir viskas turi būti natūralu“, - stebėjosi J. Kemešys. Nedidelis Pagulbio kaimas skamba po visą Lietuvą – šis vardas keliauja po daugelį miestų ir miestelių. Pagulbio vardą savo sceniniu slapyvardžiu pasirinkęs dainų autorius ir atlikėjas K. Jakutis ir šiais metais tęsia tradicijas. Jau spalį prasidėsiantis atlikėjo koncertinis turas nuskambės daugiau nei dešimtyje miestų. Lietuviškų čiužinių gamybos įmonę „Lonas“ įkūręs ir daug metų jai vadovavęs K. Jakutis prieš kelerius metus verslą perdavė keturiems savo sūnums, o pats pasinėrė į kūrybą. Šiemet po Lietuvą keliaus ne tik koncertinis turas, tačiau ir kaimo gyvenimo fragmentai, kuriuos K. Jakutis sudėjo į naująją savo knygą „Stapukioko daina“. Knygą autorius pristatys per savo koncertus. Pagulbis K. Jakučiui nėra tik sodyba. Tai – kur kas daugiau. „Pagulbis buvo ir liko mano aistra, o dabar aš dainuoju Pagulbį. Dainuoju Aukštaitiją“, - sako kartu su grupe koncertų turą per Lietuvą rengiantis K. Jakutis. Visi atlikėjo koncertai – su specialiai paruoštomis dekoracijomis: mediniais šviesos žibinčiais, pirties durimis. Į muzikinius susitikimus „Stapukioko daina“ K. Jakutis su muzikantų grupe Alytuje kviečia lapkritį. Kartu scenoje muzikuos Gediminas Legas (būgnai), Edvardas Rogoža (elektrinė gitara), Aurimas Driukas (boso gitara), Vaida Jakutienė (pritariamasis vokalas).

K.Jakučio-Pagulbio ir grupės koncertas Alytaus kultūros ir komunikacijos centre - lapkričio 21 d., antradienį, 18 val. Įėjimas – nemokamas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė