25 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 20d.
DzūkijaAlytus
2017 Spalio 15d.
0

Istorinis tuneliukas Sveikatos take bus išsaugotas! (NUOTRAUKOS. VIZUALIZACIJA. ATNAUJINTA)

title

Alytiškiai neabejingi savo miesto istorijai. Daugelį suneramino pastatas, kylantis tiesiog ant Sveikatos tako. Ankstesnės miesto valdžios sugebėjo parduoti Alytaus „stuburu“ vadinamo tako dalį, negana to – buvo iškirsti medžiai, taip pat buvo kesinamasi į XIX amžiaus architektūros dalį – akmeninį tuneliuką, t.y. buvusią geležinkelio Sankt-Peterburgas-Varšuva pralaidą.

[caption id="attachment_76512" align="alignnone" width="960"] Senasis tuneliukas išliks. Alytausgidas.lt nuotr.[/caption] Alytiškiai aktyvesni tapo statybų Sveikatos take ir Topolių g. 1 metu, tačiau pagrindinės kovos dėl istorinio tuneliuko išsaugojimo vyko kiek anksčiau. „Olita-Orany“ asociacijos, ALY iniciatyvos, vietos paveldosaugininkų, žiniasklaidos ir kitų Alytaus istorijai neabejingų asmenų bei organizacijų pastangų dėka tuneliuką pavyko išsaugoti, o tai patvirtina ir 2017 m. kovą išduotas galutinis statybą leidžiantis dokumentas (Nr. LSNS-11-170308). [caption id="attachment_76518" align="alignnone" width="1057"] Po alytiškių protestų būsimo prekybos centro pastatas  buvo patrauktas nuo tuneliuko (T), o šis  įkomponuotas į bendrą naujo statinio aplinką šiaurinėje jo pusėje[/caption] Kad tuneliukas išliks galima pamatyti ir prekybos paskirties pastato Topolių g. 1 statybos projektas, kurį projektų vystymo bendrovės „Vita activa“ užsakymu atliko „Alytaus planas“, vadovaujamas Edvino Jurevičiaus ir atstovaujamas architekto Audriaus Poškaus. Nors tuneliukas patenka į sklypo plotą, po alytiškių protestų būsimo prekybos centro pastatas  buvo patrauktas nuo tuneliuko, o šis  įkomponuotas į bendrą naujo statinio aplinką šiaurinėje jo pusėje. [caption id="attachment_76511" align="alignnone" width="937"] Tuneliukas - išsaugotas, o tai suprojektuota galutiniame pastato brėžinyje[/caption] Kad statybos Sveikatos take ir šalia jo nepažeis XIX a. statyto tuneliuko, o šis istorinis statinys bus išsaugotas ateities kartoms, tvirtina ir Alytaus miesto savivaldybės architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Mindaugas Matažinskas, einantis ir vyriausiojo dailininko bei architekto pareigas. [caption id="attachment_76513" align="alignnone" width="960"] Tuneliukas bus įkomponuotas į šalia jo atsirasiantį statinį. Alytausgidas.lt nuotr.[/caption] Pagal leidimą iškirtus 28 medžius Topolių g. 1, prieš pat dabartinę „Eglės“ parduotuvę atsiras 75 automobiliams parkuoti skirtos vietos, dalinai išspręsiančios ir vietos gyventojų problemas statant automobilius. [caption id="attachment_76514" align="alignnone" width="1121"] Taip tuneliukas bus matomas nuo Statybininkų gatvės[/caption] Naujas prekybos centras suprojektuotas vieno aukšto, pagrindinis įėjimas į pastatą bus pietinėje pusėje, orientuotas lygiagrečiai Topolių gatvei. Bendrasis patalpų plotas numatomas 2 tūkst. 215 kvadratinių metrų. Pastato išorės sienos bus įrengiamos iš daugiasluoksnių plokščių. Grindų danga numatoma priklausomai nuo patalpų paskirties - šlifuoto betono grindys su kietintoju, akmens masės plytelės, ruloninė homogeninė PVC danga, epoksidinė danga. [caption id="attachment_76515" align="alignnone" width="960"] Buvusius Sveikatos tako laiptus pakeis nauji. Alytausgidas.lt nuotr.[/caption]

ATNAUJINTA

UAB „Vita activus“ parengtoje vizualizacijoje ant statybų tvoros, taip pat UAB „Alytaus planas“ planuose matomas prekybos tinklo „Norfa“ ženklas. „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis patvirtino, kad „statant pastatą, istorinis statinys (tuneliukas/tiltelis), apie kurį rašo Alytausgidas.lt, bus išsaugotas ir sutvarkytas“.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt