16 c Alytus
Sekmadienis, Spalio 20d.
DzūkijaAlytus
2017 Rugsėjo 25d.
0

Suskubkite – dar galite pamatyti Antano Žmuidzinavičiaus darbus

title

Paroda „Paletė ir gyvenimas“ pasipildė dar vienu paveikslu. Pievoje skleidžiasi balti, mėlyni, raudoni žiedai. Tolėliau – trys nesenai sukrautos šieno kupetos. Už jų nedidelis javų laukas ir rūkuose paskendęs miškas. Paveikslo kairiajame kampe – A Žm, 1955.

Nugarėlėje užrašas: „A. Žmuidzinavičius „Ūkanota“. 1915 m. Al. kart. – 25x35.“ Datų nesutapimas rudenines miglas daro tirštesnes, kurias galbūt prasklaidys Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus specialistai, tačiau kol paveikslas yra Alytaus kraštotyros muziejuje, jį gali pamatyti kiekvienas norintis. „Ūkanota“ eksponuojamas greta kitų 24 dailininko darbų.

Kitais metais pavasarį pora A. Žmuidzinavičiaus, kartais pasirašinėjusio „žemaičio“ slapyvardžiu, darbų keliaus į Paryžių ir bus eksponuojami Orsey muziejuje. Alytiškiams šiandien niekur nereikia keliauti, nes garsaus dzūkų dailininko paveikslai eksponuojami mūsų mieste. Nepraleiskite progos pamatyti pasipildžiusią parodą. Beje, galite dalyvauti ekskursijoje ir išgirsti pasakojimą ne tik apie paveikslus, bet ir apie patį dailininką. Artimiausios nemokamos ekskursijos vyks rugsėjo 27 d. 11 ir 17 val. Užsukite – verta. Paroda veiks tik iki spalio 4 dienos.     Alytaus kraštotyros muziejaus informacija        

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt