12 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 13d.
DzūkijaAlytus
2017 Gegužės 16d.
0

Mikrorajono apsuptame neveikiančiame darželyje - alytiškius šokiravę ginkluotos pratybos (ATNAUJINTA. VIDEO)

title

„Širdies smūgio“ pratybos - taip pavadintos karo pratybos populiarėja Lietuvoje. Jos vykdomos neperspėjus visuomenės ir tose vietose, kur netetai sukelia šoką, o silpnesnės sveikatos žmonėms kainuoja ir širdies smūgį. Tokio smūgio alytiškiai gal ir nepatyrė, tačiau nuostabos -  per akis.

Į Alytausgidas.lt paskambinęs gyventojas pasiteiravo, ar esame informuoti apie niekur viešai neskelbtas pratybas ir automatiniais ginklais nešinus žmones  viešoje, gausiai apgyvendintoje miesto teritorijoje. Nuvykę į buvusį „Žiogelio“ vaikų darželį Vidzgiryje, jo teritorijoje sutikome ginkluotų žmonių. „Prašome išeiti iš teritorijos“, -  mandagiai, tačiau be ceremonijų paragino ginkluota karė. Nors jokių perspėjančių ar draudžiančių ženklų teritorijoje nebuvo, teritoriją teko palikti, tačiau beeinant aplink buvusį darželį, prie jo privažiavo karinis automobilis, kurio vairuotojas pasiteiravo, kodėl yra fotografuojamas. Šalia vaikščiojo asmuo su veido maskuote. Jokių ženklų apie fotografavimo ar filmavimo draudimą nebuvo, kaip ir perspėjimo dėl teritorijos panaudojimo pratybų, kariniais ar kitais, pavyzdžiui - visuomenės saugumo tikslais. Buvusį darželį aplink supa mikrorajono daugiaukščiai, „Žiogelis“ yra adresu Jazminų g. 20, daugiaaukčių namų apsuptyje, todėl visas karinis vaizdelis šimtams, tūkstančiams gyventojų buvo matomas iš arti. Oficialiai susidariusios situacijos kariškiai nekomentavo, tačiau vienas, buvusio vaikų darželio teritorijoje buvęs be veido kaukės, už sudrumstą gyventojų ramybę atsiprašė.

ATNAUJINTA

Alytiškius stebinančios pratybos vyko ir kitą dieną. Skirtingai nei pirmadienį, antradienio vakaro kariniai bandymai tarp daugiaaukščių namų jau buvo įgarsinti ir alytiškius perspėjo tokiu tekstu: „Šioje teritorijoje vyksta karinės pratybos. Dėl jūsų pačių saugumo prašome neiti ten, kur vyksta aktyvūs kovos veiksmai. Ačiū už jūsų supratingumą“.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt