Gegužės 15 ir 16 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) policijos pareigūnai šalyje vykdys prevencines priemones, skirtas transporto priemonių vairuotojų blaivumui, apsvaigimui nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų tikrinti.
Esant būtinumui, bus stabdomas transporto priemonių eismas ir tikrinamas visų vairuotojų blaivumas. Pastaruoju metu padaugėjo eismo įvykių, kuriuos sukelia neblaivūs vairuotojai.
Per šių metų keturis mėnesius Lietuvoje užregistruoti 56 eismo įvykiai, kurių kaltininkai - neblaivūs vairuotojai. Šiuose įvykiuose žuvo 4 žmonės, 75 sužeisti.