alytausgidas tam1

Lazdijuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20 -ečio dieną arkivyskupui S.Tamkevičiui įteiktos rajono garbės piliečio regalijos

Alytuskov. 11 2010, 11:09
Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 20 -etį kulminacija Kovo 11 -ąją Lazdijuose tapo arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus pagerbimas įteikiant rajono garbės piliečio regalijas. Simbolinį medalį su Lazdijų herbu bendruomenės akivaizdoje įteikė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.
„Šis mano pagerbimas suteikiant Lazdijų rajono garbės piliečio vardą man netikėtas. Dėkoju tarybai ir iniciatoriams. Mano kunigiškos tarnystės kelyje Lazdijai užima ypatingą vietą: čia brendau ir kaip pilietis. Šiandien Lietuvai ir mums visiems didelė šventė, nepaisant sunkių juodų debesų, kurie kartais užkloja mūsų žemę. Apie šią dieną prieš 50 metų niekas nedrįso net pamąstyti... Dabar mūsų visų širdyse daug džiaugsmo, nes esame laisvi, mūsų visų rankose - po trispalvę. Laisvė - didelė Dievo dovana, galimybė kurti gėrį. Tie, kas pasirenka blogį, aptemdo visų džiaugsmą... Kovo 11 -oji pilna džiaugsmo, nes galime kurti Lietuvą tokią, kokios norime mes patys, o ne Kremlius", - sakė arkivyskupas S. Tamkevičius.
Pastarajame rajono savivaldybės tarybos posėdyje taryba nusprendė Kauno arkivyskupijos arkivyskupui S.Tamkevičiui SJ suteikti Lazdijų rajono garbės piliečio vardą atsižvelgiant į Lazdijų šv. Onos parapijos altaristo kanauninko Gvidono Dovydaičio, Seirijų švč. M. Marijos Škaplierinės parapijos klebono Vytauto Juozo Insodos, Krikštonių kaimo bendruomenės komiteto ir bendruomenės narių, kitų rajono katalikų bendruomenės narių prašymą.
„Mūsų kraštiečiu arkivyskupu S. Tamkevičiumi didžiuojasi gimtosios parapijos katalikai, daugelis rajono žmonių", - sakė Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis.
Prieš šventinį Lazdijų kultūros centro surengtą koncertą „Su Lietuva kartu užaugom", Lazdijų Šv. Onos Bažnyčioje įvyko Šv. Mišios, vėliau Nepriklausomybės aikštėje meras A. Margelis ir rajono bendruomenės atstovai padėjo gėles prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę, pagerbė juos tylos minute.
Lazdijų jaunimas kartu su rajono savivaldybės viešąja biblioteka surengė akciją - paminėjimą „Lietuva mano širdyje". Į dangų paleidę daugybę trispalvių Lietuvos vėliavos spalvas atitinkančių balionų jaunimo atstovai taip pranešė pasauliui žinią apie jau dvidešimt metų Nepriklausomą Lietuvą.
Per šventinį minėjimą Kultūros centre buvo apdovanoti ir Lazdijų rajono savivaldybės bibliotekos skelbto literatūrinio jaunuolių konkurso „Aš ir mano Lietuva" laureatai. Jų rašinius artimiausiu metu bus galima perskaityti laikraštyje „Dzūkų žinios".
Pridėti kaip pageidaujamą šaltinį „Google“
Plojimai 0Lankytojai 0
loading

Video rekomendacijos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Naujausios žinios

Loading